Díky věrnostním programům značek mohou Vánoce vyjít levněji

Na cestě za rozsvíceným vánočním stromečkem a svátečně prostřeným stolem nás čeká ještě spousta nákupů a výdajů. Dárky, dekorace, potraviny a další potřebné věci do domácnosti však nejsou levnou záležitostí. Snadné řešení, jak ušetřit, přitom často nosíme v peněžence nebo v mobilu v podobě věrnostních karet. Pojďme se podívat, jaké odměny, slevy či jiné výhody nám značky z různých segmentů nabízejí, a často o tom ani nevíme. 

Vyměňte body za dárky podle vlastního výběru

Celý rok někde nakupujete, usilovně sbíráte body a mnohdy je ani nevyužijete. Nedělejte tuto chybu a své nasbírané body nenechte přepadnout. Body na vašem účtu mají datum expirace, nejčastěji to je 6 měsíců až 3 roky. Některé značky mají systém odměn, který umožňuje nasbírané body vyměnit za dárky podle vlastního výběru. Legendární je již katalog odměn Shell ClubSmart. Pokud jste řidič, pravděpodobně ho znáte. V katalogu Shell ClubSmart si aktuálně můžete vybírat z konkrétních odměn (např. produkty značky Kärcher, Philips atd.) nebo elektronických poukázek (Alza.cz, Mall.cz, Zalando a spoustu dalších). Za poukázku můžete nakoupit v partnerských e-shopech nebo ji věnovat někomu blízkému, aby si vybral dárek podle vlastních preferencí.

Sledujte výhodné nabídky určené členům

Někdy ani nepotřebujete nasbírané body. Stačí, když jste registrovaným členem věrnostního programu, a určitý sortiment nebo rovnou celý nákup můžete mít se slevou. Často se s tímto benefitem setkáváme v supermarketech u zvýhodněných cen určitých potravin. Díky Tesco Clubcard však můžete levněji nakoupit i oblečení. Několikrát ročně můžete využít slevu do 25% na sortiment F&F. Ti, kteří značku znají, vědí, že nakoupit tam můžete nejen slavnostní outfity na vánoční nebo silvestrovské oslavy, ale také pěkné dárky. Každý rok má F&F v nabídce například vánoční svetry a pyžama.

Být členem věrnostního programu IKEA Family se v předvánočním období mimořádně vyplatí. Členové programu se tradičně mohou těšit na adventní kalendář plný slev. Během adventu se v něm každý den objeví jeden výrobek za zvýhodněnou cenu pouze pro členy. IKEA vás také odmění za nákup živého vánočního stromku. K jehličnatému symbolu Vánoc totiž jako člen programu IKEA Family navíc získáte dárkový poukaz v hodnotě 250 Kč na další nákup.

Během vánočního období se mnoho lidí vydává na cesty za rodinou a přáteli. Pokud i vás čeká dlouhá cesta, také zde můžete vytěžit z věrnostního programu, například díky slevě na palivo. Na Shell mají členové programu Shell ClubSmart až do 11. února 2024 slevu 2 Kč/l paliva Shell V-Power a 30% slevu na prémiové mycí programy. Stačí při placení načíst věrnostní kartu. V případě slevy na palivo se musí jednat o digitální kartu dostupnou v aplikaci Shell.

Za věrnost levnější nákup

Nezaujala vás žádná nabídka ani dárek? Nevadí, věrnostní systémy mnoha značek nabízejí i další možnosti, jak ušetřit. Sbíráte body za nákupy zboží a ty pak vyměníte za slevu. Takto fungují programy jako active beauty od dm, Shell ClubSmart, Tesco Clubcard, ale také různé e-shopy. Pokud se například zaregistrujete v rámci programu Samsung Rewards a nakoupíte elektroniku ze samsung.cz, z každého nákupu se vám bude odkládat minimálně 1%. U některých produktů však může jít o 5 až 10 % z jejich ceny. Získaný kredit můžete uplatnit už na další nákup.

Seznamte se se všemi benefity

Věrnostní program často není jen o slevě. Mezi výhody může patřit například dárek k nákupu, prodloužená lhůta pro vrácení zboží, doprava zdarma nebo přístup k elektronickým účtenkám z předchozích nákupů, což může být užitečné zejména pro případnou reklamaci zboží.

Buďte v obraze a porovnávejte

Jak se dozvíte o všech výhodách, na které máte jako člen věrnostního programu nárok? Nejjednodušším způsobem je stáhnout si aplikaci značky. Kromě časově omezených zvýhodněných nabídek, platných kupónů a přehledu všech výhod budete vždy informováni o stavu svého bodového konta. V mnohých aplikacích je rovnou uvedené, co to pro vás v praxi znamená. Například pokud jste nasbírali 5 000 bodů Shell ClubSmart, v aplikaci Shell máte přehledně uvedené, že je můžete vyměnit za slevu 500 Kč při tankování nebo nákupu na Shell až do výše 90 % z ceny nákupu. Pokud byste naopak rádi pomohli v tomto předvánočním období někomu jinému, své nasbírané body Shell ClubSmart můžete například darovat Nadačnímu fondu Kapka naděje.

V dnešní době má téměř každá značka nějaký způsob, kterým zvýhodňuje své věrné zákazníky. Některé se vyplatí více, jiné méně. Každému ale vyhovuje něco jiného a nejlepší benefit je ten, který vyhovuje právě vám. Podívejte se na nabídky programů, do kterých jste se přihlásili. Takto před Vánoci se vám to díky objemu nákupů určitě vyplatí.

You may also like...