Divadlo Kolowrat uvedlo premiéru inscenace Dva na houpačce

Původní americká divadelní hra. V  roce 1962 stejnojmenný  film získal dvě nominace na Oscara. Herecky v něm excelovali Shirley MacLain a Robert Mitchum. 

Jerry přijíždí do New Yorku, aby zapomněl na své rozpadající se manželství.
Na večírku potká záhadnou a charismatickou tanečnici Gitu a mezi nimi to okamžitě zajiskří. Podaří se jim uniknout nástrahám mileneckých omylů?
Je možné nastartovat nový život?

Někdo tě k tomu musí rozhoupat.
Někdo tě musí přenést přes tvé vlastní peklo.
Někdo ti musí pomoci dotknout se nebes.
Strhující příběh dvou spřízněných duší.
Mezi láskou a nenávisti odhalí svou pravou tvář.

Autor: William Gibson
Překlad: Jiří Mucha
V rolích: Jan Horák a Jitka Osička
Choreografie a kostýmy: Anna Čumpelíková
Hudba: Felix Slováček
Scéna a režie: Světlana Lazarová
Produkce: GOLDEN ARCHER PRODUCTIONS s.r.o.

Foto: Petr Sankot

William Gibson (1914 ‐ 2008) Americký dramatik a spisovatel. Během svého života působil na Broadwayi a mezi jeho tamní debut patří hra Two for the Seesaw (Dva na houpačce) z roku 1958, jejichž filmová verze získala dvě nominace na Oscara za nejlepší kameru a nejlepší hudbu. 

Jitka Osička
je divadelní a filmová herečka, zpěvačka, improvizátor a básnířka. Absolventka JAMU v Brně, obor Muzikálové herectví. Působí na divadelních scénách po celé České republice, kde ztvárňuje desítek postav pestrého žánrového zaměření. Je obsazovaná do filmů a TV seriálů (např. Znamení koně, Collet, Vyprávěj, aj.)Smysl tvorby nachází v improvizaci, které se věnuje ve všech oblastech vyjádření sebe sama (herecky, pěvecky, tanečně). Od roku 2018 prezentuje autorský projekt s názvem ‐ Pohybové obrazy. Jedná se o ztvárnění obrazů, soch, kaligrafií aj. do prostoru…

Jan Horák
vystudoval Divadelní akademii múzických umění v Praze. Jeho hereckými pedagogy byli Jaroslava Adamová, Ladislav Mrkvička a Věra Galatíková. Od roku 2007 do 2013 působil ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. Jako profesionální herec se velmi věnuje divadlu jednoho herce a vytváří one‐ man‐show, se kterými cestuje po Česku, Slovenku a Itálii. (např. František blázen, příběh o svatém showmanovi. O sv. Františku z Assisi, který chtěl být skromný, a šly za ním davy. Autorský projekt inspirovaný narativním divadlem Daria Fo). Umí hrát na hudební nástroje, jako jsou klarinet, saxofon, flétna a kytara.

Světlana Lazarová
Absolventka Divadelní konzervatoře v Plovdivu 1982, absolventka FAMU v Praze 1991, od roku 1996 dodnes spolupracuje jako autorka a režisérka s Českou televizí, TV Prima, produkční studio MGB, Fontis TV, The World Circle Foundation, Herafilm. Podílí se na výrobě, dramaturgii a režii filmových a televizních dokumentárních pořadů, seriálů a scénických děl. Držitelka několika významných filmových a divadelních ocenění. Její filmografie obsahuje přes 100 titulů.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...