Divadlo Na Jezerce uvedlo premiéru inscenace After Life

Po šesti divácky úspěšných titulech Jana Hřebejka – Manželské vraždění, Kumšt, Na dotek, Musíme si pomáhat, Práskni do bot a Je úchvatná! – se publikum Divadla Na Jezerce dočkalo další jeho režie. Novinkou v repertoáru je inscenace After Life (česky Po životě), která měla premiéru 30. května. Je to již v pořadí 47. premiéra, která se v tomto divadle od jeho založení v roce 2004 uskutečnila.

Scénáře, režie i hlavní role ve stejnojmenném seriálu platformy Netflix se ujal Ricky Gervais, Divadlo Na Jezerce od něj získalo práva k dramatizaci a dlouhodobému uvádění – a v dubnu 2022 se začalo pod vedením režiséra Jana Hřebejka zkoušet. Na Jezerce se v roli ovdovělého cynika Tonyho představil Milan Šteindler.

Tony má po smrti své partnerky jasno: život bez ní nemá žádný smysl. „Hlavně se nelituj!“ vzkazuje mu jeho žena prostřednictvím videa, které před smrtí nahrála. Věděla totiž, že se Tony bude s nenadálou osamělostí jen těžko vyrovnávat. Ve videu mu vysvětluje, jak zapnout alarm, nabádá ho, aby udržoval v domě pořádek, a prosí také, aby nezapomínal krmit jejich psa.

Inscenace After Life ukazuje život přesně takový, jaký je. Kdo z nás nezažil ztrátu blízkého člověka – a kdo z nás našel způsob, jak se s ní vyrovnat? After Life nabízí smutek, i naději. „To je přesně to, co já od začátku našeho divadla razím. I když uvádíme sebevětší tragédii a drama, vždy chci, aby na konci bylo nějaké světélko naděje, které vám dá šanci lapnout dech,“ říká ředitel divadla Jan Hrušínský.

Diváci vedle Milana Šteindlera mají možnost spatřit také Libuši Švormovou, Jana Hrušínského, Jaromíru Mílovou, Petra Vacka, Honzu Řezníčka a Anežku Rusevovou. Manželku Lisu, která k divákům promlouvá z video-záznamu, hraje Jitka Asterová. V dětské roli se představuje Matouš Sitta a na scéně se objevuje i pes Franz.

Novinku můžete ještě v této divadelní sezóně shlédnout v Divadle Na Jezerce v neděli 12. června. 

Bohumil Brejžek
Foto: Divadlo Na Jezerce

You may also like...