Divadlo Na zábradlí uvádí česko-německé představení ZEĎ NÁM SPADLA

Osobité divadelní představení Zeď nám spadla / Fall Mauer Fall je originální připomínkou 30. výročí pádu železné opony. S nemilosrdným humorem zkoumá́, co se nám stalo tenkrát a jak to ovlivňuje naše životy dnes, i když… občas nerozumíme ani sami sobě. Zeď nám spadla / Fall Mauer Fall se divákům poprvé představí 11. prosince v 19:00 v pražském Divadle Na zábradlí. Po tuzemské premiéře následuje 17. a 18. prosince uvedení v Bambergu (Haas-Säle) a 19. a 20. prosinceChemnitz (Theater Komplex). Novinka Zeď nám spadla / Fall Mauer Fall je dvojjazyčná – česko-německá – pro porozumění obsahu postačí znalost jednoho z těchto jazyků.

Nový začátek, otevření hranic, sjednocení, pád železné opony, sametová revoluce a tak. Východní blok je minulostí, komunismus v muzeu, NDR a ČSSR v dokumentacích a v nostalgii zahalené. Ale 30 let po roce 1989 téma hranic není historií. Je to stále přítomný element naší současnosti, podnět pro nespočet biografií, synonymum pro rozdělený svět. My sami jsme živoucí historií, která vypadá jinak, než jsme čekali. Příběhy a zkoumání vlastních dějin pobaví sebeironií a absurdností osudu a zároveň zamrazí ve snaze tomu všemu lépe porozumět. V hledáčku je vždy člověk se svou osobní zkušeností a určitě nejde o politiku … anebo ano?

Pozoruhodný projekt Zeď nám spadla inicioval 1. Česko-německý kabaret To téma / Das Thema, realizace probíhala ve spolupráci s improvizačním divadlem Ernst von Leben z bavorského Bambergu a multižánrovou česko-německou umělkyní Hedou Bayer ze saského Chemnitz. Společně vytvořili osobní mozaiku událostí z doby před třiceti lety a současnosti, v níž nechybí prvky improvizačního, vizuálního a pohybového divadla. Mezinárodní ansámbl umělců vyšetřuje: Kde jsme byli tenkrát? Kde jsme teď? Kam spadla opona?

Zeď nám spadla
Koncept / hrají: Heda Bayer, Olga Seehafer, Felix Forsbach, Jakob Fischer, Dominik Tremel, Marketa Richter, Philipp Schenker, Roman Horák

Scénografie / Light design: Dada Němeček
Video: Vojtěch Polák
Technika: Michal Pustay
Premiéra – pod záštitou německého velvyslance v Praze:

  1. 12. 2019 ⁄ 19:00 Praha ⁄ Divadlo Na zábradlí

Další uvedení:

  1. – 18. 12. 2019 ⁄ 20:00 Bamberg ⁄ Haas-Säle, Obere Sandstr. 7
  2. – 20. 12. 2019 ⁄ 19:00 Chemnitz ⁄ Theater Komplex, Zietenstr. 32
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...