Divadlo Na zábradlí uvede v prostoru Valdštejnské zahrady inscenace Korespondence V+W a Mýcení

Divadlo Na zábradlí, Činoherní klub a Dejvické divadlo, tři legendární pražské scény se o prázdninách sejdou ve Valdštejnské zahradě v rámci projektu Senát pro kulturu – pomáháme umělcům do divadelního života. Hrát se bude od 16. července do 2. srpna v krytém barokním prostoru sala terrena v západní části zahrady. Na programu je celkem sedm úspěšných a oceňovaných inscenací.

Dejvické divadlo uvede slavné inscenace Vražda krále Gonzaga a Ucpanej systém, které až nadčasově, a přesto s jistým nadhledem reflektují pocity, které mnozí z nás v posledních měsících zažívají. Následně se ve Valdštejnské zahradě představí Činoherní klub, a to inscenacemi Léda (Manželskonemanželská povídka), Bůh masakru a Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho, nejproslulejší hrou spoluzakladatele, kmenového autora a režiséra Činoherního klubu Ladislava Smočka. Zahradní festival uzavře Divadlo Na zábradlí s oblíbenými tituly Korespondence V+W a Mýcení, které inscenoval Jan Mikulášek, jeden z nejvýraznějších režisérů své generace.

Za trio pražských divadel ředitel Činoherního klubu Vladimír Procházka: „Široký pojem kulturnosti se váže k mnoha oblastem naší činnosti, ne jenom ke kultuře samotné. Mluvíme-li tedy třeba o kulturnosti politiky, mluvíme podle našeho soudu a v našem prostředí především o Senátu. Té tolikrát zpochybňované instituci, která čím dál tím více prokazuje svou nezpochybnitelnost, nezastupitelnost a nezbytnost. A jestliže se právě Senát rozhodl, že pomůže kultuře tím, že zpřístupní prostory Valdštejnské zahrady k probuzení a oživení hibernujícího divadla, pokládáme si za skutečnou a neobyčejnou čest se tohoto projektu zúčastnit.“

 

Diváci budou mít jedinečnou příležitost si před představením prohlédnout prostory Valdštejnské zahrady, která bude zpřístupněna vždy od 19.30. Vzhledem k současné epidemiologické situaci bude v první vlně prodávána pouze poloviční kapacita hlediště a jakmile to situace dovolí, nabídnou všechna divadla i zbývající místa.

Program:
16. 7. / 20.30 / Ucpanej systém (DD)
17. 7. / 20.30 / Ucpanej systém (DD)
18. 7. / 20.30 / Vražda krále Gonzaga (DD)
19. 7. / 20.30 / Vražda krále Gonzaga (DD)
23. 7. / 20.30 / Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho (ČK)
24. 7. / 20.30 / Bůh masakru (ČK)
25. 7. / 20.30 / Léda (Manželskonemanželská povídka) (ČK)
26. 7. / 20.30 / Léda (Manželskonemanželská povídka) (ČK)
30. 7. / 20.30 / Mýcení (DNz)
31. 7. / 20.30 / Mýcení (DNz)
1. 8. / 20.30 / Korespondence V+W (DNz)
2. 8. / 20.30 / Korespondence V+W (DNz)

Bližší informace najdete na webových stránkách zúčastněných divadel. Předprodej vstupenek na představení Divadla Na zábradlí na webu divadla a v systému GoOut. Vybrané promo kousky pro fanoušky Divadla Na zábradlí jsou k dostání v uměleckém e-shopu 2market.cz: Divadlo Na Zábradlí – 2Market.

Foto: KIVA

You may also like...