Divadlo Spejbla a Hurvínka se pilně chystá na nadcházející sezónu

Josef Spejbl se poprvé představil publiku během podzimu roku 1920, bohužel přesné datum neznáme. Proto zpříjemníme našemu jubilujícímu nestorovi celý jeho stý podzim! Jako hlavní dárek dostane premiéru hry pro dospělé „Hotel Spejbl“, kterou uvádíme od 1. 10. 2020.

 Přípravy nového divadelního představení vrcholí

S+H nás v novém představení seznámí s podivnými „nocležníky“ tohoto hotelu. Provedou nás spletitými zákoutími lidské duše a v duchu „omnia vincit amor“ přinesou i potřebnou naději. Na představení spolupracují light-designéři i umělci věnující se sound animaci. Hra vychází z původního projektu Robina Krále a Jana Lstibůrka Blázinec, na němž se hudebně podílely osobnosti, jakými jsou Jiří Suchý, Marek Eben, Tomáš Hanák, Ewa Farna, Iva Pazderková ad. Propojení tradice a současné řeči divadla.

„Návštěvou  našich představení dáte dárek nejen našemu stoletému ‚staříkovi‘, ale také devadesátileté Máničce a Žerykovi a oslavíme tak společně i 90 let profesionální činnosti divadla,“ těší se na diváky Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.Divadlo v Praze působí již 75 let a z toho 25 let právě v Dejvicích,” dodává.

Klub Hurvajz již brzy

Tým divadla S+H dokončuje projekt KLUB HURVAJZ, který je určen všem fanouškům divadla a jeho protagonistů. Členové klubu dostanou ojedinělou šanci podívat se za oponu běžného dění v divadle. Jako první je připraven ke zhlédnutí v předpremiéře nově vzniklý dokument České televize Neobyčejný život Josefa Spejbla. Součástí programu jsou tematická odpoledne, kdy je možné setkat se s našimi loutkoherci a samozřejmě především s „dřevěnými“ hrdiny, užít si třeba komentovanou prohlídku zákulisí nebo si vyzkoušet naše workshopy. První klubové setkání proběhne pro prvních 281 klubáků 23. října od 17 hodin. Fanoušci zároveň dostanou i pravidelné informace v měsíčním zpravodaji třeba o tom, co se děje na jevišti i v zákulisí, pozvánky na tiskové konference nebo také možnost přednostního členství v kurzu loutkového divadla. Brány Klubu Hurvajz se otevírají 1. září 2020, srdečně zveme každého fanouška!

Kdy a kde hrajeme?

Pražští diváci se mohou těšit na víkendová představení hry Past na Hurvínka, kterou v září uvedeme ve dnech 13., a to od 10.30 a 14 hodin, 19. od 14 hodin a 20. od 10.30 a 14 hodin. Těšit se na nás mohou i diváci v Benešově, kde 6. září hrajeme hru Pohádky pro Hurvínka, a 27. září v Karlových Varech, kde hrajeme hru Past na Hurvínka.

Ať žije Spejbl

Díky spolupráci s vydavatelstvím Supraphon se posluchači a fandové vinylu mohou těšit na desku LP! Ať žije Spejbl! Poslední album na LP nosiči vyšlo před 27 lety a na tomto se představí všichni čtyři dosavadní interpreti pana Spejbla. Jedná se o speciální kompilaci nejzajímavějších archivních nahrávek.

Žeryčku Hop!

S nejmenšími ratolestmi si můžete užít interaktivní miminí divadlo Žeryčku, hop!, což je první divadelní zážitek určený pro všechny smysly každého mimiňáka. Autorkou a režisérkou je Janka Ryšánek Schmiedtová a výtvarníkem David Janošek. Jedná se o zcela novou kategorii programu pro děti od jednoho roku do tří let, kterou uvedeme v září ve dnech 5. září, a to od 10.30 a 14 hodin, a 19. září od 10.30.

Vstupenky na zakoupená představení stále v platnosti

Již zakoupené vstupenky na neodehraná představení z důvodu nouzového stavu zůstávají v platnosti, a to do konce roku 2020. Za nové vstupenky je bude možné vyměnit od 24. srpna, kdy se otevírá pokladna Divadla S+H. Stejně tak prodlužujeme platnost i všem dárkovým poukázkám.

Foto: R. Janouschek

You may also like...