Divadlo v Dlouhé odehraje v červnu čtyři představení, předprodej vstupenek zahájen

Divadlo v Dlouhé po mnohatýdenní vynucené pauze opět rozjíždí předprodej vstupenek. První vlaštovky jsou rovnou čtyři: Oblomov, Souborné dílo W. Shakespeara ve 120 minutách, Sonety a Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾. Právě tyto vybrané tituly nabízí červnový program oblíbené pražské scény. Všechna čtyři představení budou odehrána ve zvláštním režimu přísných hygienických podmínek.

Vzhledem k maximálnímu počtu 100 diváků budou tato představení především obnovením fyzického kontaktu s vámi, diváky, a také zkouškou provozu před – doufejme – plným návratem do divadla v září. Pro fanoušky, kteří by chtěli pomoci snížit ztráty, jež nám od poloviny března stále narůstají, jsme na červnová představení vyčlenili i několik VIP míst v lóžích za sponzorské vstupné,“ vzkazují svým příznivcům z Dlouhé.

  1. 6. 19.00: Oblomov

V titulní roli inscenace Oblomov exceluje Michal Isteník, držitel Ceny Alfréda Radoka 2011 v kategorii talent roku a Ceny Thálie 2014 za roli Čičikova v inscenaci Mrtvé duše. Zdařilá adaptace legendárního Gončarovova románu v Divadle v Dlouhé je dílem režisérky Hany Burešové a tvůrčího týmu spolupracovníků.

  1. 6., 19.00: Souborné dílo W. Shakespeara ve 120 minutách

Život a dílo Williama Shakespeara se od jeho smrti v roce 1616 staly cílem mnoha kritických debat a neshod. Dotazy začínají prvotní otázkou, zda Shakespeare opravdu existoval, a vrcholí tím, jak starý byl vlastně Hamlet. Protože dnes lidé nemají čas se těmito otázkami zabývat, Miroslav Táborský, Jan Vondráček a Martin Matejka sehrají všech 37 her a 154 sonetů velkého dramatika pouze ve 120 minutách.

  1. 6., 19.00: Sonety

Láska, smyslnost, stárnutí těla, rozklad, nevěra, žert, slovní hříčka, paradoxy života, čistá krása, nesmrtelnost, milostný trojúhelník, milostný cit k muži i ke stárnoucí ženě… Obsah Sonetů Williama Shakespeara je natolik výbušný, že byl dlouhou dobu upravován nebo cenzurován. Vychutnejte si mistrovské dílo na jevišti Divadla v Dlouhé – v překladu Martina Hilského, v adaptaci a režii tvůrčího tandemu SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský), v podání Evy Hacurové, Marie Poulové, Marie Turkové, Magdaleny Zimové, Jana Meduny, Pavla Neškudly, Ondřeje Rychlého, Jana Sklenáře ad.

  1. 6., 19.00: Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾

Hudební retro inscenace Miroslava Hanuše podle kultovní knihy Sue Townsendové s humorem připomíná nejtěžší okamžiky v životě, které zažil každý z nás – dětství mizí v dáli, hormony se bouří, rodiče se rozvádějí a navíc ty problémy s pletí… Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾ získal titul Komedie roku na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích.  V hlavních rolích:  Martin Matejka, Pavel Tesař, Jaroslava Pokorná, Marie Turková, Eva Hacurová ad.

Předprodej vstupenek primárně on-line na webu https://www.divadlovdlouhe.cz/

Foto: Martin Špelda

You may also like...