Spisovatel Martin Vopěnka přichází s novou knihou Přežít civilizaci: Mých 30 cest za obzor

Ve vydavatelství Mladá fronta vychází beletrizovaný životopis Přežít civilizaci od známého českého spisovatele Martina Vopěnky. Knižní novinka vychází s podtitulem Mých 30 cest za obzor (1983-2019). Připravuje se k vydání také e-book.

„Je to příběh mých cest, ale také mého života. A můj život je zase příběhem téhle země a téhle doby,“ říká ke knize autor. Ve vydavatelství Mladá fronta již postupně vyšly Vopěnkovy knihy Nová Planeta (2015), Můj bratr Mesiáš (2017), Biblické příběhy pro nevěřící děti (2018), Spící město (2019) a Láska v čase bezsmrtnosti (2019).

Známý český spisovatel, publicista a cestovatel napsal víc než jen strhující cestopis. Je to zároveň pronikavá generační výpověď i zpráva o stavu planety a civilizace. Autor si nehraje na hrdinu ani na opravdu velkého cestovatele, a tak jeho schopnost opustit pohodlí domova a vydat se na milost a nemilost drsné přírodě může být skvělou inspirací pro každého. Často až humorné, nebo naopak dramatické příhody střídají zásadní myšlenky nebo postřehy. A protože častým průvodcem Martina Vopěnky na cestách je guru všech dobrodruhů Jaroslav Pavlíček, jeden z nejdrsnějších mužů současnosti, mají se čtenáři opravdu na co těšit. Třicet cest je zavede do Rumunska, Chile, Argentiny, Kyrgyzstánu, Nepálu, Filipín, Antarktidy…, ale také do Malých kasáren v Liberci v roce 1986, protože tu pakárnu autor prostě nemohl vynechat.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...