Divadlo v Řeznické oslaví výročí 17. listopadu a chystá Týden sametových oslav

Divadlo se chystá k oslavám významného výročí 17. listopadu a připravuje „Týden sametových oslav„, který vyvrcholí 16. listopadu na Noc divadel původní českou hrou a světovou premiérou nové inscenace „Sejdeme se pod vocasem aneb tak jsme tu žili„. Nastavíme zrcadlo šedé prorežimní „umělecké“ produkci, která deformovala vkus a estetiku několika generací a toto ovoce sklízíme ještě dnes. Během celého měsíce budou probíhat besedy se studenty a spoluobčany na téma lidských práv a svobod. Při těchto besedách budeme spolupracovat s pamětníky, institucemi a osobnostmi, které se na tato témata a problematiku profesionálně zaměřují.

Součástí besed budou filmové projekce dokumentů na toto téma. Například dokumentární esej Olgy Sommerové České studentské revolty, který se zamýšlí nad rolí studentských hnutí v našich dějinách a Příběhy 20. století Radima Špačka. 

2.11. 19:00 – 17. listopad dnes

Prezentace a diskuze s autory a spoluautory knih „Nesamozřejmý národ?“ a „Sametová revoluce po 30 letech“ proběhne pod taktovkou studentské vůdkyně Sametové revoluce Moniky Pajerové. Jako hosty přivítáme novinářku Kateřinu Šafaříkovou, dokumentaristku Olgu Sommerovou, filosofa a sociologa Václava Bělohradského, politologa Daniela Kroupu, historika a filosofa Petra Hlaváčka, politologického geografa Michaela Romancova

Pro diváky bude divadlo otevřeno od 18:30 a samotná debata započne v 19:00. Na místě bude možné prezentované knihy také zakoupit. K prodeji je poskytne vydavatelství Academia a Carolinum.

4.11. 9:00 – Když mne/tobě bylo tolik co tobě/mně

Workshop pro žáky pátých a šestých tříd ZŠ a nižších tříd osmiletých gymnázií, kde se od našich herců dozví, jaké bylo prožívat listopad 1989 jako desetileté dítě a naopak my se od žáků dozvíme, jaké je prožívat rok 2019 jako desetileté dítě. Součástí workshopu je kromě otevřené diskuze také tvorba a následná prezentace gifů.

5.11. 19:00 – Příběhy 20. století

Filmová projekce dokumentů se stejnojmenného cyklu a beseda s autory  a tvůrci – režisérem Radimem Špačkem, scénáristou a novinářem Adamem Drdou a novinářem Mikulášem Kroupou.

8.11. 19:00 – Studentské revolty 

Spolu s autorkou filmu Studentské revolty dokumentaristkou Olgou Sommerovou a dalšími hosty Markem a Filipem Bendou, Pavlem Žáčkem, Pavlem Lagnerem bude diskutovat studentská vůdkyně Sametové revoluce Monika Pajerová na témata, jimž se věnuje i film, který v první části večera shlédneme. 

 

You may also like...