Swiss Food Festival – Ochutnejte švýcarské speciality v Praze

Švýcarská gastronomie je tak pestrá jako země sama. Švýcarsko má čtyři úřední jazyky, a tedy také minimálně čtyři kulturní oblasti. K tomu pak přibudou regionální speciality, které se liší údolí od údolí. Alespoň s částí z nich se můžete seznámit na čtvrtém ročníku  Swiss Food Festivalu, který se bude konat prakticky celý týden, od pondělí 30. září do soboty 5. října na různých místech Prahy. Partnerem letošního ročníku je vrchol Jamese Bonda Schilthorn – Piz Gloria z regionu Jungfrau.

Švýcarské speciality do své nabídky zařadilo deset vybraných restaurací a kaváren v Praze a okolí. Kavárna Deserterie na Mírovém náměstí, Designum Café hotelu Golden Key v Nerudově ulici, Bohemian Bistro Rezidence Dvořák na Kampě, Kavárna Kočičí v pražském Karlíně, Bali cafe u Národního muzea, Klub cestovatelů na Masarykové nábřeží, Restaurant Panská Zahrada v Dobřichovicích, Hotel Leonardo poblíž Karlova mostu a Nadační fond Slunce pro všechny.

Vrcholem celé akce bude v sobotu 5. října od osmi do čtrnácti hodin prezentace Švýcarska na farmářském trhu na Náplavce pod železničním mostem, kde bude v rámci Farmářských trhů připraven speciální švýcarský koutek s bohatou nabídkou sýrů a čokolád spojený s ochutnávkou. Chybět nebudou ani raclette a fondue od společnosti Swiss Cheese, polévky kavárny Bali cafe, delikátní pálenky Fassbind obchodu Warehouse,   nejrůznější švýcarské speciality od kavárny Deserterie, Zermatt Kaffee Rösterei, Klubu cestovatelů a nadačního fondu Slunce pro všechny. Zakoupit si budete moci i vyhlášené nože Victorinox.

Inspiraci pro návštěvu Švýcarska najdete na stánku Switzerland Tourism a regionu Jungfrau, kde se seznámíte i s nabídkou ubytování v rekreačních domech a apartmánech Interhome. Jak zdůrazňuje ředitelka Switzerland Tourism v Praze Alena Koukalová, Švýcarsko je jedinečné svou mimořádnou pestrostí na velmi malé ploše, můžete tu opravdu cestovat od ledovců k palmám za dvě hodiny. „Naším cílem je představovat Švýcarsko v celé jeho mnohostrannosti a přinášet inspiraci. Je totiž pro nás nejen zemí turistickou, ale i zdrojem inspirace v mnoha oblastech – integrovaném dopravním systému, architektuře, systému cyklostezek apod.,“ dodává. O skutečně alpskou atmosféru se během celé akce postará folklórní hudební skupina Kappelle Schwyzergruess z regionu Jungfrau.

Pokud rádi soutěžíte, i pro vás pořadatelé něco nachystali, připraveno je celkem 10 lákavých švýcarských cen. Hlavní výhrou je týdenní pobyt pro pro čtyři osoby v rekreačním apartmánu Stocki v Lauterbrunnenu. Vyhlášení soutěže bude oznámeno na webových stránkách MojeSvycarsko.com nejpozději 18. října.

Detailní program Swiss Food Festivalu najdete na www.MojeSvycarsko.com.

Text: Bohumil Brejžek
Foto: Bohumil Brejžek a Switzerland Tourism

You may also like...