dnata ročně odbaví 42 tisíc tun květin ze svého centra v Amsterdamu

Společnost dnata, přední světový poskytovatel leteckých a cestovních služeb, každoročně odbaví až 42 000 tun květin ze svých moderních amsterdamských nákladních prostor.

Orchideje, chryzantémy a stále oblíbenější růže jsou nejžádanějšími druhy z 27 000 tun dovážených květin, které denně přicházejí na evropský kontinent z klíčových zdrojových trhů ve východní Africe a Jižní Americe. Jedním z nejrušnějších období v roce je období dvou až tří týdnů před únorovým Valentýnem, kdy každý den přilétá několik nákladních letadel, aby zásobila evropské zamilované.

Amsterdamské závody společnosti dnata také každoročně zajišťují vývoz 15 000 tun květin, především domácích gerber, gypsophil a pivoněk.

Jan van Anrooy, generální ředitel společnosti dnata pro Nizozemí uvedl: „Pochopení požadavků našich zákazníků je klíčové pro zajištění čerstvosti a trvanlivosti zboží podléhající rychlé zkáze, jako jsou právě květiny. Náš zákaznicky orientovaný tým v kombinaci s nejlepším zařízením ve své třídě zajišťují rychlé a efektivní zpracování těchto nákladů v průběhu celého přepravního procesu.“

Rychlost a udržování teploty jsou klíčové

Pro udržení teploty květin je klíčová rychlost a obecně omezení manipulace s produktem, a to od vykládky z letadla, přes překladiště společnosti dnata až po kamiony a spediční firmy. Vyškolené týmy dnata dokážou vyprázdnit plné nákladní letadlo květin a naložit je na spediční kamiony už za 90 minut a případě potřeby společnost poskytuje ve svém amsterdamském středisku chladírenské skladování, než jsou květiny přepraveny na trh, vydraženy a distribuovány po celé Evropě.

Významné investice do nákladní dopravy

Společnost dnata v současné době poskytuje služby pozemního a nákladního odbavení 37 leteckým společnostem na amsterdamském letišti Schiphol (AMS) s týmem 1 000 specializovaných leteckých profesionálů, kteří ročně odbaví 10 000 letů a přepraví 540 000 tun nákladu.

V roce 2024 společnost dnata výrazně posílí své aktivity v Nizozemsku otevřením plně automatizovaného nákladního centra dnata Cargo City Amsterdam na letišti AMS. Toto zařízení o rozloze 61 000 m2 které je jedním z největších a nejmodernějších zařízení svého druhu, včetně certifikací pro udržitelnost a ekologický design, využije nejmodernější technologie a bude schopno zpracovat více než 850 000 tun nákladu ročně. Bude zahrnovat zboží podléhající rychlé zkáze, léčiva, poštu, živá zvířata, ale i letecké motory a vozidla.

Globální certifikace

Zařízení dnata v Amsterdamu jsou certifikována Centrem excelence pro nezávislé ověřovatele ve farmaceutické logistice IATA (CEIV Pharma). To prokazuje schopnost společnosti přepravovat farmaceutické výrobky podle nejpřísnějších norem. Další certifikace pro Správnou distribuční praxi (GDP) popisuje minimální standardy, které musí velkoobchodní distributor splňovat, aby zajistil zachování kvality a integrity léčiv v celém dodavatelském řetězci. Tyto certifikace dokládají dodržování správných distribučních postupů a kvality ve všech aspektech poskytovaných služeb dnata.

You may also like...