Dnes byl zahájen mezinárodní festival klasické hudby Třeboňská nocturna 2021

Adama Plachetku s Kateřinou Kněžíkovou, Lobkowicz trio, Kalabis Quintet, program Flétna u dvora Bedřicha II. Velikého, ale i Baladu pro banditu v podání Jihočeské filharmonie s herci divadla Husa na provázku, představí v nadcházejících dnech festival Třeboňská nocturna. Mezinárodní hudební festival se v jihočeské Třeboni odehraje již poosmnácté a to ve dnech 6. – 10. července v prostorách zámecké Konírny, městského úřadu i divadla J. K. Tyla. Koncerty bude provázet moderátorka Martina Kociánová.

“Letošní ročník letního festivalu bude nepochybně výjimečný. Uskuteční se v době značného rozvolňování proticovidových opatření a na ohlasech je znát, že lidem klasická hudba, a kultura jako celek, chyběly. Festival navíc oslaví již 18. ročník! A nastanou i změny personální, zakladatel Třeboňských nocturen a zároveň festivalový ředitel, pan Miloš Končický, předává po téměř 25 letech svoji funkci, ” říká Irma Mrázková za Spolek Třeboňská nocturna.

Festival zahájí 6. července v třeboňské zámecké Konírně program Flétna u dvora Bedřicha II. Velikého v provedení francouzského flétnisty Philippa Bernolda a Jana Ostrého s doprovodem cembalistky Barbary Marii Willi. Divadlo J. K. Tyla bude 7. července hostit renomované Lobkowicz trio, v obsazení Jan Mráček (housle), Lukáš Klánský (klavír) a Ivan Vokáč (violoncello), o den později vystoupí na malém zámeckém nádvoří vynikající dámský dechový Kalabis Quintet.

V pátek 9. července rozezní nádvoří městského úřadu legendární představení Balada pro banditu se sólisty Evou Vrbkovou, Igorem Orozovičem, Daliborem Bušem a Gabrielou Vermelho s doprovodem Jihočeské filharmonie pod vedením Vojtěcha Spurného.

Letní část Třeboňských nocturen zakončí  v sobotu 10. července Pocta Emě Destinnové se sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou, basbarytonistou Adamem Plachetkou a Jihočeskou filharmonií s dirigentem Davidem Švecem.

Vstupné je možné zakoupit na festivalovém webu či přes prodejní síť Ticketstream, osobně pak na informačních centrech měst Třeboň a České Budějovice, či před začátkem koncertů přímo na místě konání. V prodeji jsou také celofestivalové permanentky za 1.450,- Kč, které lze koupit v Turistickém informačním centru Třeboně na Masarykově nám. 1. Držitelé průkazu ZTP mohou uplatnit 50% slevu.

V letošním roce se festivalu opět dostalo významné podpory Jihočeského kraje, města Třeboně, Ministerstva kultury a Státního fondu kultury, Renomie i podpory firem a jednotlivců. Mediálním partner festivalu je Český rozhlas České Budějovice.

YouTube: Třeboňská nocturna 2020 Aftermovie https://youtu.be/TDTcE7YeLvk

www.trebonskanocturna.cz
www.facebook.com/trebonskanocturna

Program 18. ročníku MHF Třeboňská nocturna ve dnech 6. – 10. 7. 2021:

6. 7. 2021, Konírna, zámek Třeboň – SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU
Flétna u dvora Bedřicha II. Velikého, Philippe Bernold / Francie – flétna, Jan Ostrý – flétna, Barbara Maria Willi – cembalo

7. 7. 2021, Divadlo J. K. Tyla
Lobkowicz Trio. Lukáš Klánský – klavír, Jan Mráček – housle, Ivan Vokáč – violoncello

8. 7. 2021, malé nádvoří, zámek Třeboň
Kalabis Quintet, Zuzana Bandúrová – flétna, Dana Wichterlová, j.h. – hoboj, Anna Sysová – klarinet, Denisa Beňovská – fagot, Adéla Psohlavcová – lesní roh

9. 7. 2021, nádvoří Městského úřadu Třeboň
Balada pro banditu, Eva Vrbková, Igor Orozovič, Dalibor Buš, Gabriela Vermelho – sólisté, Jihočeská filharmonie
Vojtěch Spurný – dirigent

10. 7. 2021, nádvoří Městského úřadu Třeboň – POCTA EMĚ DESTINNOVÉ
Kateřina Kněžíková – soprán, Adam Plachetka – basbaryton, Jihočeská filharmonie, David Švec – dirigent

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...