Dokážete zpívat jako Freddie Mercury?

Legendární kapela Queen společně s aplikací YouTube Music přichází s novou pěveckou výzvou, která pomocí algoritmů vyvinutých Googlem měří shodu vašeho hlasu s hlasem Freddieho Mercuryho – nejlepší imitátor vyhrává!

FreddieMeter vychází v souvislosti s 44. výročím prvního živého provedení kultovní skladby Bohemian Rhapsody, která je jednou z nejznámějších a nejdůležitějších písní rockové historie. Nedávno dokonce na YouTube překročila magickou hranici jedné miliardy zhlédnutí, což se žádné jiné skladbě vydané před rokem 1990 dosud nepodařilo.

FreddieMeter má vyjma zábavního účelu především podpořit nadaci Mercury Phoenix Trust, kterou po smrti Freddieho založili zbývající členové kapely Queen Brian May, Roger Taylor a Jim Beach. Nadace zvyšuje povědomí o boji s HIV/AIDS, na který rovněž finančně přispívá.

Účastník si nejdříve vybere píseň (Don’t Stop Me Now, Bohemian Rhapsody, Somebody To Love nebo We Are The Champions), kterou chce zpívat a algoritmus mu bude průběžně ukazovat procentuální shodu s Freddiem. Skladbu je následně možné sdílet na sociálních sítích s hashtagem #FreddieChallenge, přičemž je rovněž možné přímo vyzvat tři ze svých přátel. Posledním krokem je potom provedení příspěvku zmíněné nadaci.

FreddieMeter vyzkoušíte zde.
Samotný příspěvek pro Mercury Phoenix Trust je možné provést zde.

https://freddiemeter.withyoutube.com/
http://www.queenonline.com/
http://www.mercuryphoenixtrust.com/

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...