Richard Tesařík zazpíval na zahradní slavnosti SeniorCentra Slivenec

Společenské události jsou nedílnou součástí života v domově pro seniory SeneCura v pražském Slivenci. Ať už jsou to oblíbené gurmánské týdny, oslavy narozenin, nebo tradiční zahradní slavnosti. Právě poslední jmenovanou akci nedávno  zorganizoval domov ve Slivenci pro klienty, rodiny, zaměstnance a další hosty. 

Zahradní slavnosti zahájil ředitel SeniorCentra Lukáš Stárek, který poděkoval všem hostům a uvedl celý program. „Zahradní slavnosti jsou skvělou příležitostí, jak podpořit setkávání klientů s jejich rodinami a přáteli. I pro naše pracovníky je to den v jiných rozměrech. Pro naše klienty jsou již zaběhlou tradicí, na kterou se každý rok velmi těší,” říká Lukáš Stárek. Na akci bylo přichystáno občerstvení od skvělého kuchařského týmu domova, pod vedením šéfkuchaře pana Jiřího Šuly. Personál SeniorCentra vyzdobil společné prostory a připravil vše na tuto mimořádnou a velkolepou událost.

Slivenecké SeniorCentrum SeneCura je aktivní v oblasti mezigeneračního setkávání. Proto bylo jedním z bodů programu pěvecké vystoupení dětí z družiny Základní školy Slivenec. S tou SeniorCentrum spolupracuje v rámci programů organizace Mezi námi a mohli tak oslavit i roční výročí udělení ocenění Mezigeneračně. Na slavnost se mimo jiné přišla podívat místostarostka paní Kudláková a další členové městského úřadu Prahy Slivence.


Slavnost se nemohla obejít ani bez hudebního doprovodu. Hosté mohli zavzpomínat na hvězdnou kapelu Yo Yo Band, neboť svým představením program obohatil její frontman Richard Tesařík. A dále se hrálo na harmoniku a úspěch měli i samotní klienti, jelikož si připravili kulturní vložku ve formě recitálu básní a zpěvu.

„Dali jsme si záležet, aby se hosté vskutku nenudili. Proto jsme zorganizovali na místě fotokoutek, který využívali během celého dne nejen klienti se svými příbuznými, ale i zaměstnanci,” popisuje další součást programu sociální pracovnice Monika Holická. Vystoupení si také připravilo sdružení seniorek z Černošic, které předvedlo folklórní tance v tradičních krojích.

You may also like...