DOMOPLAN a zástupci města Brandýs nad Labem položili základní kámen rezidence Na Mariánské cestě

V Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi vzniká nový rezidenční komplex bytových domů Na Mariánské cestě. Projekt s 321 rezidenčními byty, které jsou inspirované skandinávským životním stylem a bydlením, staví developerská společnost DOMOPLAN. Hodnota celé čtvrti, v rámci které budou kromě bytových domů vybudovány také sportovní hřiště, odpočinková zóna, komunitní zahrada nebo i mateřská školka, přesáhne dvě miliardy korun. Dokončení první etapy projektu je v plánu v druhé polovině roku 2024. 

Zahájení stavby projektu Na Mariánské cestě developerskou společností DOMOPLAN doprovázelo položení základního kamene, které se uskutečnilo ve středu 6. dubna za účasti zástupců architektonického studia IDENTITY DESIGNERS a také představitelů města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. „Doposud se od konce loňského roku prováděly zemní práce, kdy docházelo k úpravě povrchu zeminy. Souběžně s tím jsme v posledních týdnech na daném území realizovali archeologický průzkum. Nyní už od tohoto týdne začínáme pracovat na vybudování suterénů, které by měly být dle plánu hotové do konce tohoto kalendářního roku,” říká k zahájení stavby Josef Molnár, hlavní manažer projektů společnosti DOMOPLAN.

Stavba projektu je rozdělena do dvou etap. Aktuálně je zahájena první, jejíž dokončení je v plánu ve třetím čtvrtletí roku 2024. Se zahájením druhé etapy se počítá letos na podzim, hotová bude v prvním čtvrtletí roku 2025. Celkově se tedy bude celý komplex stavět necelé tři roky.

„Přeji Na Mariánské cestě, aby byla realizována dle představeného výjimečného záměru. Ten může být i pro město přínosem s vysokou kvalitou uceleného hygge konceptu bydlení s velkoryse pojatým parkem a mateřskou školkou, přičemž taková kvalita bydlení zvyšuje šanci, že i budoucí obyvatelé Mariánské cesty poskytnou městu svou přidanou hodnotu. Bydlení a jeho dostupnost je rezonující téma, třeba Na Mariánské cestě svým konceptem, kde kvalita převládá nad kvantitou, nabídne akceptovatelné udržitelné řešení,” doplňuje místostarosta města Hynek Homolka.  

Inspirace ve Skandinávii

Nový areál rezidenčního bydlení s 321 byty o hned několika různých dispozicích vzniká na jižním okraji města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Za podobu projektu stojí architektonické studio IDENTITY DESIGNERS, které kladlo důraz na propojení kvality, funkčnosti a jednoduchosti. Na výsledném architektonickém provedení rezidence Na Mariánské se odráží také skandinávský styl života, kterým se tvůrci nechali inspirovat.

„Věříme, že rezidence Na Mariánské cestě bude skvělou lokalitou pro všechny, kteří chtějí bydlet kousek od Prahy, ale zároveň zůstat obklopeni přírodou, žít ve zdravém prostředí a na čerstvém vzduchu,” říká spoluzakladatelka studia IDENTITY DESIGNERS Ivana Linderová. 

„Zastřešujícím motivem tohoto komplexu byla inspirace skandinávským životním stylem a filozofií. Jedním ze základních pilířů Skandinávců je rovnováha mezi prací a časem stráveným s rodinou, proto rezidence Na Mariánské cestě nabídne také nespočet aktivit pro volný čas. Součástí komplexu bude také nová designová školka,‘‘ doplňuje spoluzakladatelka studia IDENTITY DESIGNERS Dagmar Zvoníčková.

V Interiérech bytů pracovalo architektonické studio s tzv. flexi koncepty. Noví majitelé si tak mohou dispozičně zvolit, jak chtějí mít bydlení uspořádané a pomocí flexi příček si byt rozdělit na více menších místností, nebo naopak mít větší prostor. Každá bytová jednotka má také vlastní lodžii či francouzské okno. 

Odpočinková zóna, zahrádka i nová mateřská školka

Rezidence Na Mariánské cestě tak nabídne celou řadu aktivit pro volný čas. Vedle sportovního a workoutové hřiště je součástí areálu také odpočinková zóna, finská sauna, Kneippův chodníček nebo plácek pro jógu. Otevřené venkovní prostranství je koncipováno v duchu společenského stylu života – vybudována proto budou společná posezení, dětské hřiště, grill-pointy nebo místo pro komunitní zahradu.

Noví majitelé bytů budou moci trávit svůj volný čas také u dvou vodních ploch, které se budou společně s velkým množstvím zeleně nacházet ve vnitrobloku mezi domy. Za jejich návrhem a provedením stojí zahradní Ateliér Krejčiříkovi. Projekt klade důraz na ekologii a trvalou udržitelnost, jednotlivé domy tak budou mít například i zelené střechy.

V blízkosti nových domů pak DOMOPLAN postaví také novou městskou mateřskou školku, která dle Plánovací smlouvy s městem bude určena všem obyvatelům Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi. Jednopodlažní dvojtřídku o zastavěné výměře 442 m2 v hodnotě 15 milionů korun zrealizuje společnost DOMOPLAN do konce roku 2023.

Společnost DOMOPLAN je stoprocentní vlastník projektu a zajišťuje vše od technické dokumentace až po samotný prodej bytů.

Společnost DOMOPLAN, a.s., založená roku 2010, se zaměřuje na výstavbu rezidenčních projektů s vysokou přidanou hodnotou, zejména bytových domů a rezidenčních projektů. Pro své projekty vyhledává DOMOPLAN atraktivní lokality s výrazným potenciálem budoucího rozvoje – jedinečnost těchto míst pak citlivě dotváří kvalitní a nadčasovou architekturou. V roce 2017 začala společnost jako jeden z prvních českých developerů systematicky rozvíjet výstavbu aparthotelů v horských oblastech České republiky. Zaměřuje se na prémiové lokality v oblasti Jeseníků a Orlických hor.

You may also like...