Drsný thriller Slzy utopené do ticha vrací čtenáře do Československa 80. let

Kniha Slzy utopené do ticha Jiřího a Jenifer Zídkových v sobě mistrně kombinuje retro atmosféru začátku osmdesátých let s prvky drsného thrilleru. Jde o nekompromisní sondu do hlubin lidské bolesti, knihu odhalující to nejhorší v nás. Knihu, která vás pohltí jako temné vody, stáhne pod hladinu a nepustí až do hořkého konce.

Léto 1981 Československo žije tragickou smrtí populárního zpěváka Jiřího Schelingera. Na západě republiky u Jesenické přehrady, poblíž okresního města Cheb, je pohřešována mladá dívka, recepční v autokempu Dřenice. Další den přehrada vyplaví mrtvé tělo utonulého neznámého muže. Případu se ujímá nezkušený mladý kriminalista Jiří Horák, který postupně začíná nahlížet pod povrch zdánlivě obyčejného, všedního života reálného socialismu. A je to pohled, ze kterého člověka, i během parného léta, opravdu mrazí!

Jiří a Jenifer Zídkovi jsou osvědčený rodinně-tvůrčí tandem. Jejich dílem jsou knihy Bídníci, Ta naše písnička česká a Delirium nevinnosti, ve kterých se zabývají temnými stránkami lidské povahy, využívajícími a zneužívajícími možnosti moci, která jim byla dána. Přestože jednotlivé tituly můžete číst nezávisle na sobě, společně tvoří pozoruhodné universum mapující na pozadí atraktivních thrillerových a kriminálních případů temné stránky naší nedávné minulosti.

Jiří Zídek, Jenifer Zídková: Slzy utopené do ticha, v září 2022 vydává No Limits.

You may also like...