Dýňové hody a soutěž o největší dýni pro zvířata v Zoo Praha

Na své tradiční podzimní dýňové hody u zvířat zve Zoo Praha. Pro některá jsou tyto oranžové plody jen zpestřením dne a enrichmentem, jiná si na dýních navíc i pochutnají. Na návštěvníky čeká bohatý program komentovaných krmení, navíc se až do neděle mohou zapojit do soutěže o největší dýni. Soutěžní dýně poté chovatelé předají zvířatům.

Zoo Praha nabídne v rámci podzimních prázdnin bohatý program, jehož dominantou budou dýňové hody, které se konají ve dnech 28. – 29. října. Dýně naplněné masem budou lákavé například pro ďábly medvědovité nebo tygry. Naopak dýně samotné ocení sloni či velké želvy a mnoho dalších zvířecích obyvatel pražské zoologické zahrady.

Zároveň se mohou návštěvníci zúčastnit soutěže o největší donesenou dýni, která bude mít uzávěrku v neděli 31. října v 18 hodin. Vítěz obdrží roční rodinnou vstupenku, dalších devět účastníků z první desítky získá jiné hodnotné ceny. Dýně si budou během otevírací doby přebírat pracovníci návštěvnického servisu u hlavního vchodu do zoo.

Program dýňových hodů 29. října:

9.45 komby Garnettovy a mangusty trpasličí
10.00 hrabáči
10.15 surikaty
10.30 fenci
11.00 psi pralesní
11.30 dikobraz jihoafrický
11.45 pes ušatý
12.45 velké želvy
13.00 sloni indičtí
13.15 leguáni kubánští
13.30 nestoři kea
14.00 tygr ussurijský
15.00 ďábel medvědovitý
15.30 chápani středoameričtí

Foto 1: Některá zvířata si dokážou s dýněmi poradit poměrně jednoduše. Například hroši obojživelní menší plody chytají celé do tlamy. 

Foto 2: Menší zvířata, jako jsou například psi pralesní, nejprve dýni prozkoumají a následně se pokouší prokousat až k její dužině. Zvířata na dýních neláká jen jejich chuť, ale také jejich výrazná barva. 

Foto 3:  Oblíbené jsou dýně hlavně u slonů indických. Dospělé samice už dobře ví, že mají plody rozšlápnout a pak už si je mohou náležitě vychutnat. Malá slůňata se s novou složkou potravy poprvé seznamovala v loňském roce.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

You may also like...