Edison Filmhub v centru Prahy od června opět promítá a zve na obnovené premiéry

Edison Filmhub, jednosálové kino s kavárnou v centru Prahy, po covidem-19 vynucené pauze znovu otevírá. Stane se tak ve úterý 1. června, přesně dva roky poté, co jedinečný prostor v Jeruzalémské ulici, pár kroků od Jindřišské věže, začal poprvé fungovat jako místo pro kvalitní film a diskuse o něm, ale i místo pro ranní kávu či večerní drink.

Při nynějším obnovení provozu filmového centra Edison Filmhub stále platí to, co při jeho otevření 1. července 2019 konstatoval Ivan Hronec, ředitel společnosti Film Europe, která Edison Filmhub provozuje: „Edison vychází vstříc kulturnímu publiku, které chce něco víc a potřebuje pomoc v podobě kvalitní filmové mapy. Nabízí kurátorský výběr filmů, debaty k tématům, zkrátka kontext. Je pro všechny, kteří nemusí kulturu ´Plexů´ a chybí jim stylové, voňavé KINO CAFÉ v centru.“

Edison Filmhub návštěvníky přivítá obnovenými premiérami pečlivě vybraných filmů. Na programu je dánský hit Chlast, čerstvě oceněný Oscarem za nejlepší mezinárodní film roku, i další dánská komedie  Rytíři spravedlnosti, která je moderní bajkou o solidaritě, náhodnosti vesmíru… a, no, o smyslu života. Greta přináší příběh dospívající aktivistky Grety Thunbergové, vyprávěný prostřednictvím působivých, dosud nevídaných záběrů. Tuzemská novinka Králové videa zve zpět do časů, kdy našim videím vládly rychlodabingy, filmy se nakupovaly na černých burzách a hromadně se pořádaly domácí videoprojekce.

Edison Filmhub se nachází ve stylové funkcionalistické budově, kterou postavil pražský architekt F. A. Libra v letech 1926–1930 a po přelomu tisíciletí ji citlivě zrekonstruoval ateliér architekta Ladislava Lábuse. Stavba je součástí Pražské památkové rezervace i fondu UNESCO. K dispozici je špičková projekční technika, pohodlná křesla i designová kavárna. Jde o kino v prostoru, který kinem nikdy nebyl, a také o úplně první kino, které funguje jako tradiční kino a zároveň VOD platforma, tedy „virtuální videopůjčovna“.

Před projekcí, po projekci nebo kdykoliv denně od 11.00 do 19.00 je možné pohodlně usednout v kavárně a relaxovat či rozmlouvat (třeba o filmech) nad výběrovou kávou, výtečným vínem a kvalitním občerstvením (včetně veganského). V provozu je i příjemná zahrádka.

You may also like...