Ekologicky odpovědný přístup k designu pro obchodní síť Dacia

Dacia otevírá novou kapitolu, v níž projeví ještě více hrdosti na svou identitu a nabídne ještě modernější vzhled, když dochází k přebudování interiérů dealerství Dacia, což znamená jasný krok dopředu směrem k realizaci všech odvážných ambicí značky.

V současné době existují již dvě takové dealerství ve Francii – v Nanteuil Les Meaux a Remeši – a třetí se nachází v Pitesti v Rumunsku. Na těchto místech byla dealerství v rámci pilotního provozu zcela přebudována, úplné zavádění veškerých změn bude ve zbývajících zemích a lokalitách pokračovat začátkem roku 2023.

Ekologicky odpovědná obchodní síť

Nový vzhled prodejní sítě značky Dacia vychází z několika hlavních principů, a to z ambice být funkční, ekologický a nákladově efektivní. Jednotlivá dealerství proto byla navržena tak, aby se jejich vzhled zjednodušil a zpřehlednil a zachoval si pouze ty prvky, které jsou nezbytné a které usnadní orientaci zákazníka. Autosalon značky Dacia musí být schopen proměňovat se v průběhu času a přizpůsobit se jakkoli velkému obchodnímu zastoupení, ať už prostorově velkému či menšímu. Byly tak navrženy tři formáty pokrývající hlavní rozdíly, co se týče velikosti showroomu a počtu vystavených vozů. Materiály použité pro panely, koberečky, podlahy, světla, barevné nátěry atd. jsou z velké části recyklované a udržitelné a byly vybrány s ohledem na primární snahu chránit životní prostředí. Stojany používané pro panely jsou vyrobeny z recyklovaných pneumatik a jsou sestavovány dohromady pomocí emblému značky. V souladu se svým názvem slouží Dacia Link k propojení celého designu – a to fyzicky i v přeneseném slova smyslu.

V jednotlivých dealerstvích bude rovněž možné zakoupit produkty značky Dacia. To pro značku znamená nový posun, zastavila totiž prodej zboží již v roce 2019. Opětovné uvedení tohoto zboží na trh bude zahrnovat produkty vhodné pro outdoorový lifestyle: batohy, čepice, láhve na vodu nebo pláštěnky. Veškeré produkty jsou ekologické, a to od designu až po způsob prodeje. 

Dokonalý soulad s hodnotami Dacie

Přestavba designu interiéru byla svěřena Studiu 5•5 především pro jejich zodpovědný přístup k pojetí designu. Tým tohoto ateliéru proslul již v roce 2003 díky svému projektu nazvaném „Réanim, la médecine des objets“. Hlavní myšlenkou bylo tzv. uzdravení nábytku ve snaze upozornit na problém nadměrné spotřeby a plýtvání. V současnosti je Studio 5•5 globálně proslulým kolektivem tvůrců a nadále vyznává tytéž hodnoty a myšlenky, a sice odpovědný design skrze vytváření nového pomocí starého. Jeho cílem je nabízet sortiment, který je ekologický a udržitelný. Tento přístup je v dokonalém souladu s hodnotami Dacie a jejím neutuchajícím odhodláním soustředit se na to podstatné.

Co nejblíže potřebám zákazníků

V rámci přehodnocování vztahu se zákazníkem byla zcela přepracována nákupní cesta online i v autosalonu. Pro každý krok na této nákupní cestě existuje funkce zasílání zpráv, každá zóna je jasně a snadno identifikovatelná a jasné značení pomáhá zákazníkům, aby přesně věděli, kam mají jít, a to od okamžiku, kdy vstoupí do autosalonu, až po poslední fázi poprodejní péče.

Ve snaze ještě výrazněji zlepšit zkušenosti zákazníka, bude prodejní personál sdílet obrazovku svého počítače se zákazníkem, když si sedají vedle nich – nikoli naproti. Tento přístup pomůže usnadnit diskusi o vlastnostech vozu a zároveň budovat větší pocit důvěry a transparentnosti.

Obchodní zástupci mohou využívat aplikaci rozšířené reality Dacia AR, která jim má napomoci k vylepšení zákaznické zkušenosti. Například tím, že jim v showroomu předvedou vůz, který zrovna není v autosalonu k dispozici. Tímto způsobem mohou zákazníci prozkoumat daný vůz v měřítku 1:1, zblízka si prohlédnout detaily, nebo si dokonce vyzkoušet, jaké to je sedět uvnitř. Jedná se tedy o další obratný způsob, jak být více v souladu s potřebami zákazníků.

Aplikaci si může stáhnout kdokoliv. Vyberte si model a odstín čalounění a pak se podívejte, jak bude váš vůz Dacia s novým označením vypadat přímo ve vaší garáži, uprostřed obývacího pokoje nebo na rohu vašeho pracovního stolu! Pomocí aplikace si můžete vůz prohlédnout, prozkoumat jeho interiér, prohlédnout si ho zblízka a detailně.

Bohumil Brejžek,
Foto: Renault

You may also like...