Elektromobilem roku je Volkswagen ID. Buzz

Nový Volkswagen ID. Buzz byl v renomované anketě Top Gear Electric Awards 2022 vyhlášen Elektromobilem roku (Electric Car of the Year). Porotci ocenili model ID. Buzz, který bude uveden na český trh na konci letošního roku, za jeho ikonický design, který je inspirován první generací modelu Bulli (Volkswagen T1). Porota vyzdvihla rovněž vysokou kvalitu, vynikající jízdní vlastnosti a další pozoruhodné produktové přednosti tohoto elektricky poháněného modelu.

Ocenění převzal ředitel značky Volkswagen Užitkové vozy ve Velké Británii Cian O’Brien, který při této příležitosti uvedl, že Volkswagen jako značka kráčí po správné cestě k elektrifikaci a na začátku tohoto vzrušujícího vývoje stojí dlouho očekávaný ID. Buzz. „Uvedení tohoto trvale udržitelného a současně úžasného vozu na trh je velkolepou událostí! Ukazujeme tím našim zákazníkům, že i nadále budou moci dělat všechno, co dělají nejraději – a to bez kompromisů,“ zdůraznil Cian O’Brien a dodal: „Mohou cestovat, kam chtějí, a to ekologicky. Sotva bychom si mohli představit lepší start pro uvedení tohoto modelu na trh, než je toto velmi prestižní ocenění Elektromobil roku od Top Gearu.

Mimořádně prostorný automobil

Model ID. Buzz poskytuje mimořádně prostorný interiér, kdy pozoruhodný je především objem zavazadlového prostoru, který je oproti porovnatelnému SUV dvojnásobný. Vedoucí testovacího oddělení Top Gearu Ollie Marriage shrnul přednosti modelu ID. Buzz následovně: „Lidé, kteří předstírají, že mají aktivní životní styl, jezdí v SUV. A ti, kteří opravdu vedou aktivní život, řídí Bulli. Při náhodných setkáních během našich testovacích jízd se všichni vyjadřovali v tom smyslu, jak je skvělé, že se tato značka znovu vrací ke svým kořenům. ID. Buzz má vzdušný, svěží a atraktivní design. Není skvělé, že Volkswagen konečně nalezl odvahu a dal svému originálu novou podobu? Jeho tvary jsou jednoduché, a přesto okouzlující a povznášející. A proto je naším Elektromobilem roku.“

Objednávky pravděpodobně v květnu

ID. Buzz je prvním elektromobilem značky Volkswagen Užitkové vozy. Od začátku byl vyvíjen výhradně jako elektromobil, a to na základě modulární elektromobilové platformy MEB. V době uvedení na trh bude nabízen jako pětimístné MPV a v užitkové verzi ID. Buzz Cargo.

Podle německého listu automobilwoche.de cena pětimístné verze začne těsně pod 60.000 eury, což je zhruba o polovinu víc, než činí startovní částka Volkswagenu ID.4. V přepočtu na české koruny je to přibližně 1,450.000 Kč. Definitivní ceny se dozvíme v okamžiku, kdy automobilka začne přijímat oficiální objednávky, což bude pravděpodobně v květnu. Sen o velkém lidovém elektromobilu se sice rozplývá, ovšem i za tuto cenu bude o něj jistě zájem. 

Bohumil Brejžek
Foto: Volkswagen

You may also like...