Emirates a tým Great Britain SailGP oznámily zahájení partnerství

Emirates, největší mezinárodní letecká společnost na světě, a tým Great Britain SailGP, jeden z nejúspěšnějších jachtařských týmů na světě, oznámily uzavření tříleté sponzorské smlouvy. Na základě této dohody se Emirates stane vůbec prvním titulárním sponzorem jachtařského týmu, a to počínaje závodem v Sydney 18. a 19. února 2023.

Na závodní lodi Great Britain F50 bude nově k vidění logo Emirates „Fly Better“ s výrazným značením na středu křídla a trupu. Ikonické logo letecké společnosti se objeví také na přední a zadní straně týmových sportovních souprav, plachetnic a dalšího vybavení.

„Máme velkou radost, že můžeme oznámit nové partnerství s jedním z nejúspěšnějších jachtařských týmů na světě. Společnost Emirates a tým Great Britain SailGP sdílejí společné hodnoty, ambice i odhodlání, toto partnerství je tak logickým krokem. Věřím, že se nám společnou silou podaří povýšit tento sport na novou úroveň, více ho přiblížit fanouškům a zákazníkům po celém světě poskytnout prvotřídní služby,“ říká Sir Tim Clark, prezident společnosti Emirates Airline.

S týmem Great Britain jsme ze spolupráce s Emirates nadšení, je to skvělé mít za sebou jednu z nejznámějších značek na světě,“ komentuje partnerství Sir Ben Ainslie, generální ředitel a pilot týmu Emirates Great Britain SailGP.

„Věříme, že společné partnerství posune tým a tento sport na ještě vyšší úroveň. Liga SailGP zaznamenává v poslední době nebývalý zájem ze stran nových závodních lokalit, týmů a také jejich majitelů, čtvrtá sezóna tento silný trend potvrzuje. Kromě komerční hodnoty, které partnerství přináší, podporuje také naše ambice v oblasti udržitelného rozvoje, které spočívají v podpoře tří milionů mladých lidí a jejich zapojení do klimatických otázek,“ dodává Sir Ben Ainslie

Sponzorská práva a výhody 

V rámci sponzorské smlouvy bude letecká společnost disponovat řadou výhod, včetně marketingových práv, práv na digitální a sociální média, VIP hospitality vstupenek, přístupu na setkání se sportovci, včetně Sira Bena Ainslieho a Hannah Millsové, OBE, nejlépe oceněných olympijských jachtařů a jachtařek na světě. Fanoušci Emirates budou mít také exkluzivní příležitost zažít jachtařskou akci na vlastní kůži například v podobě eventu „sixth sailor experience“.

Udržitelná budoucnost 

V souladu s „Rokem udržitelnosti“, kterým byl Spojenými arabskými emiráty vyhlášen rok 2023, otevře nový sponzoring Emirates a týmu Great Britain SailGP také více příležitostí k realizaci společných globálních kampaní na ochranu životního prostředí. Společným cílem je snižování emisí, odpovědná spotřeba a ochrana biodiversity.

Společnost Emirates nedávno dokončila svůj první demonstrativní let s využitím 100% udržitelného leteckého paliva (SAF) v jednom ze svých motorů GE90 v letadle Boeing 777-300ER. Aerolinka dále potvrzuje společný závazek IATA v leteckém odvětví s cílem dosáhnout do roku 2050 nulových emisí a zkoumání možností pro zvýšení provozní palivové účinnosti, SAF, nízkouhlíkových leteckých paliv (LCAF) a obnovitelných zdrojů energie.

Emirates nadále pokračuje ve snaze o snižování své uhlíkové stopy a dopadu na životní prostředí prostřednictvím různých iniciativ. Na palubě letadla například nabízí přikrývky, které jsou vyrobeny ze 100% recyklovaných plastových lahví, stejně tak společnost omezila používaní jednorázových plastů na palubě letadla.

Společně s organizací 1851 Trust, partnerem Emirates Great Britain SailGP, tým vyhlásil ambici inspirovat tři miliony mladých lidí k činnosti na ochranu přírody, lidí a planety prostřednictvím digitální vzdělávací platformy Protect our Future.

Společnost Low Carbon, která se zabývá obnovitelnými zdroji energie, právě podepsala tříleté partnerství s týmem a bude podporovat nadaci 1851 Trust při vytváření prvotřídních vzdělávacích zdrojů zaměřených na klima, které bude inspirovat a umožňovat mladým lidem jednat a souběžně vytvářet globální komunity bojovníků za klima.

Emirates a tým Great Britain SailGP budou také podporovat širší otázky v oblasti udržitelnosti jako je například rovné postavení mužů a žen. SailGP umožnil vstup ženskému pohlaví, aby vytvořil inkluzivní sportovní šampionát, který vytváří rovné příležitosti pro všechny. Skupina Emirates Group také nedávno podepsala závazek Rady SAE pro genderovou vyváženost, v němž se zavázala zvýšit zastoupení žen ve vedoucích funkcích na 30 % do roku 2025.

Podpora jachting již od roku 2004

Společnost Emirates je dlouholetým podporovatelem jachtingu již od roku 2004, kdy se stala jmenovitým sponzorem týmu Emirates Teams New Zealand.

V rámci globálního jachtařského harmonogramu se tým Emirates Great Britain SailGP zúčastní zbývajících závodů 3. sezóny SailGP. Lodě značky Emirates F50 se představí v Sydney, Christchurchi a během velkého finále v San Franciscu 6. a 7. května 2023. Letecká společnost pak bude podporovat tým v následujících třech sezónách.

You may also like...