Erotická muzikálová parodie 50 Odstínů rozpálila Divadlo Radka Brzobohatého

Napřed kniha uchvátila čtenáře. Pak film dobyl stříbrná plátna. A teď je tu muzikál – ovšem v „odstínu“, který mnohé diváky nejspíš pořádně překvapí. Divadlo Radka Brzobohatého uvedlo v pátek a sobotu (22. a 23. 11. 2019) premiéru muzikálové parodie 50ODSTÍNŮ! a sklidilo nadšené ovace ve stoje.

„Jdeme na hranu, ale neskutečně jsme se vyřádili už během zkoušení,“ říká k nastudování dvorní režisér divadla Lukáš Burian a připouští, že reakce publika byla pro tvůrce velkou neznámou. „Vsadili jsme na ochotu českého diváka se bavit a zároveň jsme věděli, že z poctivého řemesla nesmíme uhnout ani o píď, aby to celé fungovalo. Z ovací a následných reakcí diváků, odborné veřejnosti i kolegů máme velkou radost.“

DRB získal práva k představení přímo z Broadwaye, o vtipné české texty se postaral Adam Novák, v hlavní roli Christiana Greye se bez alternace zhostila hvězda domácí muzikálové scény Přemysl Pálek. V roli panny Anny ze železářství alternuje jeho životní partnerka Charlotte DoubravováKateřinou Bohatovou. „Umělecky to pro mě byla docela výzva. Právě proto, že se všechno hrajeme s lehkostí a velkým kusem nadsázky, je docela náročné některé party v pohybu zazpívat, a ještě se přizpůsobit divákům, protože interakce s nimi je tentokrát veliká,“ říká Přemysl Pálek. „Vždyť já jsem se tentokrát musel učit i tančit u tyče,“ dodává. Na přípravu dohlíželi partneři akce, trenéři ze studia Svetpoledance.cz. V dalších rolích se diváci mohou těšit třeba na Miroslava Hraběte, Evžena Bočkora, Vandu Karolyi, Michaelu Zemánkovou, Kateřinu Steinerovou, Kateřinu Pechovou a další. O choreografii se postaraly Linda Fikar Stránská s Andreou Strakovou.

Představení, stejně jako například kus Freddie – concert show, doprovází živá kapela. „Pokračujeme v umělecké linii, kterou jsme nastavili. Divadlo Radka Brzobohatého se profiluje jako divadlo fenoménů. A větší knižní fenomén, než je román 50 odstínů šedi, kterého se prodalo více výtisků než Bible, tady ještě nebyl,“ komentuje výběr titulu ředitelka divadla Romana Goščíková.

Popravdě řečeno, tolik sexu si na divadelní jeviště v ČR zatím nikdo přenést netroufnul. A nejen na jeviště, ale také do hlediště! Další z partnerů – sexshop.cz – připravil pro diváky na premiéry překvapení v podobě dárků pod padesáti náhodně vybranými sedačkami.

„Ale všemu tomu sexu, šťavnatým textům, odvážným kostýmům, peprným narážkám a nadsázce navzdory, je hlavním poselstvím představení 50ODSTÍNŮ! láska,“ vysvětluje režisér Lukáš Burian. „Zní to jako klišé, ale je to tak. Vůbec nejspokojenější budeme, když diváci půjdou domů za ruce a budou se vesele povídat o tom, jak se večer pobavili. A přesně to jsme viděli, když odcházeli z divadla po obou premiérách a ej to pro nás ta největší odměna.“

You may also like...