Eva Burešová září v novém seriálu televize Prima Slunečná jako zaříkávač koní

Eva Burešová hraje majitelku statku, kde nejdete pro zvířata a dobrodružství daleko, a tak se musí vypořádat s nejrůznějšími výzvami. Tou největší byla zatím pro Evu jízda na koni, protože do té doby neměla s těmito krasavci žádnou zkušenost.

Týna Popelková v podání Evy Burešové je silná žena, která jezdí na tom největším koni, závodí, a dokonce umí se zvířaty i mluvit. „Každý herec musí umět jezdit na koni, tak teď přišla moje chvíle. Bylo to mé poprvé, tak jsem se ze začátku bála a měla respekt, ale zvykám si a pomalu strach odbourávám,“ přiznává herečka, která se na place setkala se svým spoluhercem těsně před první klapkou. „Jako Týna mám svého koně, se kterým jsem jedno tělo, jedna duše, ale pravda je, že jsem se s ním seznámila asi dvacet minut před natáčením. Ze začátku jsem ho jen vodila, a to bylo v pořádku. Trochu potíž nastala ve chvíli, kdy jsem na něj nasedla – zbytek stáda odvedli, a on chtěl jít za ostatními. Nemohl, začal házet hlavou, a nakonec se i se mnou postavil na zadní.” Herečka to všechno ustála a po krátké pauze opět natáčela. „Ještě spolu točit budeme. Je bohužel pravda, že v době, kdy se herečky na DAMU učily jezdit, já ležela v knížkách. Vlastně těm svým kolegům, kteří říkají, že nejkrásnější pohled na svět, je ze hřbetu koně, závidím. Já se k tomu nikdy nedostala ani na konzervatoři.

Ráda by se tak, a nejen kvůli roli, v jízdě zdokonalila a pomoci by v tom herečce měly jízdy na statku U Merlina. „Zatím na to není moc čas, protože jsem neustále na place, a když je chvilka volna, tak jsem nejraději se synem, ale plánuji, že jakmile se udělá hezky, tak i s Nathankem vyrazíme na statek a začnu se pořádně učit.“ Protože strach se musí umět překonávat, a obzvláště pak, když omezuje. „Chci to odbourat a musím říct, že se mi to zatím daří. Ale samozřejmě ke koňům mám respekt, stejně jako ke všemu, co je velké a má vlastní hlavu,” usmívá se herečka, která přiznává, že po prvním díle jí, do zpráv a na sociální sítě, přišlo neuvěřitelné množství krásných a pochvalných zpráv. „Třeba mi napsala jedna slečna, že se dívali i s přítelem, a ten to ani nechtěl přepnout na jiný program,” usmívá se Eva a děkuje za milá slova a ohlasy, které se k ní dostaly. „Doma jsme se dívaly s maminkou na první díl, nakoupily jsme si chlebíčky, pití a věřte, že jsem měla neuvěřitelnou trému, jak kdybych seděla v kině na vlastní premiéře. Musím říct, že díky těm, co mi pak psali, se mi ulevilo.”

To Filip Blažek coby Tom, je oproti Evě ostřílený koňák. Tom pracuje na statku a v hospodě a samozřejmě je díky tomu v blízkosti zvířat. „Těšil jsem se hodně na koně a ježdění, ale není toho tolik a to mě mrzí. Koně jsou trochu speciální a od kaskadérů vycvičení na trochu jiné natáčení, než to běžné a hlavně jsou zvyklí na své pány,“ prozrazuje ostřílený pohádkový princ a jezdec. „Při natáčení jsem toho s koňmi zažil hodně, bohužel se dnes už před natáčením netrénuje tak jako to bylo dřív. Jezdil jste na koních, kteří pak s vámi to natáčení absolvovali. Je to složité,“ vysvětluje seriálový vdovec, který se stará o dvě děti a dostal se do pěkného maléru, ale azyl našel u Evy Burešové na Slunečné.

Foto: archiv FTV Prima

You may also like...