Autosalon 49: Zimní jízda na na téma SUV, vybrat podle výkonu nebo podle manželky?

Tento týden přiveze Autosalon taktéž mnoho testů, vychytávek a inspirace. Pozor, s ohledem na přicházející zimu se mrkneme na SUV. Třeba proto, že když se chcete vydat do hor, je to jistě skvělá volba. Jenže máte na ni rozpočet a víte, z jakých modelů si vybírat? Otestovali jsme je pro vás.

Expert František se rozhodl pro letité Mitsubishi ASX. To se snaží zabodovat dobrou startovací cenou, ale také levným provozem. Prošlo totiž úpravou a může jezdit na LPG. Na kolik vyjde ujetý kilometr? Jak se systém chová a dostane na něj řidič záruku? To vše v podrobném testu tohoto automobilu.

Radek se rozhodl pro nejmenší SUV stáje Mercedes Benz. Model GLA mezigeneračně narostl – a i on se pyšní levným provozem, byť jeho primárním palivem zůstala „jen“ nafta. Není ale Mercedes zbytečně drahý? Není jen čárkou ve výrobním programu? Proslýchá se totiž, že u této německé značky možná dojde k zásadní redukci modelů. Takže aby GLA přežilo!

Co vám říká automobilka Rezvani? Mrkneme na jejich model Herkules 6 × 6. Tady o ekonomice určitě mluvit nebudeme, protože tahle bestie umí žrát i 100 litrů na 100. Aby ne, když má přes 1000 koní. Ekolog půjde do vývrtky… Naopak zaplesá, až mu ukážeme jedno z nejšerednějších BMW, apoštola nové elektrické doby. Jmenuje se iX. Má 500 koní a dojezd skoro 600 kilometrů, jenže bylo navrženo tak nějak podle čínského vkusu.

Co si připravil Autosalon dál? Souboj Jeepa proti Jeepu. Jeden zažil válku, a druhý se prodává dnes. Aneb legendární Willys proti modelu Renegate. Zachovaly si dnešní naleštěné Jeepy alespoň trochu charakteru svých historických předků? Uvidíme hlavně v terénu.

A nakonec cenová pecka. Víte, že značka SsangYong letos v prodejích překonala Alfu Romeo i Mini? Čím je to způsobeno? Jakými zbraněmi dokázala tahle korejská značka zlomit nedůvěru a zavedené renomé ostatních značek? Vysvětlíme si to na zajímavém příkladu whisky vyráběné v Česku. V tu asi taky nikdo neměl ze začátku důvěru. Ale ono stačí ochutnat, převedeno na odvětví rychlých kol, stačí se projet – a možná navždy změníte názor.

Takový bude další premiérový pořad Autosalon. Ultimativní testy, bez salónních rukaviček, prostě na krev a na dřeň a holou karoserii!

Nezapomeňte sledovat také web www.autosalon.tv, kde se objeví bonusy k materiálům z pořadu. Tedy to, co se do pořadu nevešlo, ale stojí za vidění. Bavte se s námi a nezapomeňte – i tentokrát to bude jízda!

You may also like...