Festival DejVícePraze: Divadlo Viola uvede Tatianu Dykovou v roli Boženy Němcové a humoresky Když teče do bot

Divadlo Viola se rovnou dvěma tituly zapojilo do letního sousedského festivalu DejVícePraze, který hostí zahrada hotelu International Praha.  Tatiana Dyková, Aleš Procházka a Tomáš Pavelka na open-air scéně rozehrají dramatické peripetie nedlouhého života Boženy Němcové – spisovatelky a především manželky, matky, milenky… Ženy, která zoufale toužila po lásce, hořela pro ni, jenže ji nepotkala. Inscenace Neumím jinak než láskou s podtitulem Martýrium jednoho srdce a dvou osudů pro tři herce je na programu ve středu 18. srpna.  

V pátek 20. srpna následuje dramatizace méně známých humoresek a jedné známé aktovky A. P. Čechova Když teče do bot. Jde o závěrečný díl čechovovského triptychu, který vznikl výhradně pro Violu a zahrnuje ještě inscenace Tisíc a jedna vášeň a Nějak se to zvrtlo. Na jevišti se sejdou Taťjana Medvecká, Lilian Malkina, Jaromír Meduna a Lukáš Jurek, aby diváky pobavili humoreskami Román s basou, Kýchnutí, Rozhovor člověka se psem, V hotelu, Ach, ta paměť, Komik a stárnoucí naivka, Mstitel a aktovkou Jubileum.

Oficiální stránky festivalu DejVícePraze a prodej vstupenek: http://www.dejvicepraze.cz/. Festival DejVícePraze je nový projekt Nadačního fondu maléDivy a partnerů, který chce návštěvníkům přinést radost a zážitek z venkovní divadelní a hudební produkce. Část výtěžku ze sbírky poputuje na podporu týmu podpůrné (paliativní) péče dětských pacientů FN Motol.

You may also like...