Film Mlsné medvědí příběhy vstoupí do kin, přináší i dětské recepty na vaření a online pexeso

Animovaný film pro děti Mlsné medvědí příběhy vstupuje ve čtvrtek 10. září do českých kin, ve stejný den si svou veřejnou premiéru odbude v 17 hodin v kině Oko v ulici Františka Křížka 15 na Praze 7. V povídkovém dobrodružství režisérek Kateřiny Karhánkové a Alexandry Májové určeném nejen nejmenším divákům se na plátnech kin objeví věčně hladoví nejlepší medvědí kamarádi Nedvěd a Miška s hlasy Davida Novotného a Lukáše Příkazkého. Vstupenky na premiéru jsou v prodeji na pokladně kina Oko nebo na webu kina. Distributorem je společnost Aerofilms.

Na webu ČT:D si děti budou moci navíc od 7. září zahrát speciální online Mlsné medvědí pexeso s postavičkami a motivy z filmu či zhlédnout dvouminutové webizody Mlsné medvědí recepty – konkrétně nazvané Sýrové tyčinky, Krémová česnečka, Čokoládové placičky, Medvědí špagety, Palačinky s jahodami a Datlové lanýže. Ty tematicky vychází z děje filmu, medvědi Nedvěd a Miška v nich prozrazují recepty na svá oblíbená jídla a radí dětem, jak je připravit.

Hlavní hrdinové filmu medvědi Nedvěd a Miška mají totiž stále hlad. V Mlsných medvědích příbězích je diváci uvidí v epizodách Ahoj medvěde, Na lanýže! (tato epizoda byla vybrána i do soutěže nejvýznamnějšího festivalu animovaného filmu ve francouzském Annecy), Medvědí přenice, Kouzlo Vánoc, Podvodnícia Medvědí sraz. Vaří zde nejrůznější dobroty, sbírají houby, slaví Vánoce v létě, protože je každý rok kvůli zimnímu spánku prospí, dokážou, že se umí nejen pohádat, ale i usmířit a chystají také velkou medvědí hostinu pro kamarády z celého světa. Středometrážní film Mlsné medvědí příběhy ocení především nejmenší diváci, ale bavit se budou i jejich starší sourozenci a rodiče. Snímek vznikl volně na motivy knížek Zbyňka Černíka Malá medvědí knížka a Taková medvědí rodinka. V dalších rolích bude možné v Mlsných medvědích příbězích slyšet Jana Vondráčka nebo Pavlu Tomicovou. Hudbu k filmu složil Prokop Holoubek z kapely Midi Lidi. Výtvarníkem filmu je Filip Pošivač.

Povídkový film Mlsné medvědí příběhy navazuje na loňské podzimní pásmo Hurá na pohádky a je zároveň pozvánkou na připravovaný šestadvacetidílný večerníček Mlsné medvědí příběhy, který Česká televize uvede v roce 2021. Producentkou Mlsných medvědí příběhů je Bára Příkaská ze společnosti Bionaut. Koproducentem je Česká televize – kreativní producentka Barbara Johnsonová a irské animační studio Treehouse Republic. Vznik filmu podpořil Státní fond kinematografie a evropský program Kreativní Evropa MEDIA. Více na www.bionaut.cz.

Mlsné medvědí příběhy Medvědí kamarádi z úspěšného pásma Hurá na pohádky jsou zpět. Ten velký, to je Nedvěd, a ten mrňous zase Miška. Spolu podnikají ta nejbláznivější dobrodružství, aby co nejjednodušeji nacpali svá věčně hladová bříška. V novém povídkovém filmu Mlsné medvědí příběhy mají obzvlášť napilno. Uvidíte, jak se tito zábavní chlupáči seznámili, jak spolu vaří nebo ochutnávají lanýže, jak v létě slaví Vánoce, které každou zimu prospí, i jak se usmiřuje medvědí hádka. Dokonce je čeká obrovská hostina, kam dorazí medvědi z celého světa. Příběhy plné vtipu, dobrodružství a ponaučení ocení nejmenší diváci i jejich starší sourozenci a rodiče. Takže hurá na medvědy! 

www.aerofilms.cz/mlsne-medvedi-pribehy/

režie Alexandra Májová, Kateřina Karhánková 
výtvarník Filip Pošivač
scénář volně na motivy knížek Zbyňka Černíka napsali Alexandra Májová, Kateřina Karhánková, Tomáš Končinský, Milada Těšitelová, Bára Klárová
hudba Prokop Holoubek
zvuk Marek Poledna
v českém znění Lukáš Příkazký, David Novotný, Jan Vondráček, Pavla Tomicová
premiéra 10. září 2020

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...