Francouzký luxus DS 7 Crossback BlueHDI

DS 7 Crossback je luxusní SUV francouzské značky DS Automobiles, které je plné širokou škálou funkcí a technologií. Design vozu se vyznačuje elegantním a inovativním designem, který kombinuje ostré linie s luxusními detaily. Interiér je prostorný a dobře zpracovaný, s použitím kvalitních materiálů. Auto je vybaveno nejmodernějšími technologiemi, včetně pokročilých bezpečnostních funkcí, infotainmentového  systému a konektivity. Testované SUV DS 7 bylo z roku 2018 s motorem 2.0 BlueHDI.

Výrazná maska chladiče s logem DS Automobiles v kombinaci s hliníkovým emblémem na kapotě dodává vozu vzhled vyšší třídy. Úzká přední světla, plné velké blatníky a menší prosklení dávají vozu dojem mohutnosti. Málokteré auto na sebe strhává tolik pozornosti.

Motor a podvozek

Pohon testovaného vozu tvořil dieselový motor 2.0 BlueHDI o výkonu 130 kW spolu s osmistupňovou automatickou převodovku. Podvozek je nastaven maximálně do pohodlí. Na devatenáctipalcových kolech s přehledem krotí veškeré nerovnosti a pomáhá mu v tom skener ukrytý v čelním okně, který snímá povrch vozovky a pokud zaznamená výmol, přizpůsobí charakter adaptivního podvozku tak, aby jej překonal co nejladněji.

Interiér

Testovaný vůz měl výbavu Opera, kde dominuje kůže s prvotřídním prošíváním. Palubní desce sluší přístrojový štít 12″ virtuálního kokpitu s několika volitelnými režimy zobrazení. Další 12″ dotyková obrazovka slouží k ovládání multimediálního centra. Grafické rozhraní je plné kosočtverců a trojúhelníků, tyto obrazce a tvary převládají v celém interiéru. Nad obrazovkou je specialitka značky DS: výklopné analogové hodiny značky B.R.M. s klasickým ciferníkem.

Ovladače oken a zamykání jsou umístěny na středovém panelu, což je trochu netradiční. Podobně nezvyklé je umístění ovladače nastavení zpětných zrcátek vlevo pod palubní deskou.

Elektrické nastavení předních sedaček, vyhřívání a dokonce volitelné masážní režimy zpříjemňují cestování tímto SUV. Pohodlí cestujících na zadních sedadlech je zvýšeno možností sklopit si opěradlo v rozsahu 23 až 32 stupňů. Zavazadlový prostor má objem 555 litrů, po sklopení sedaček až 1752 litrů. Jako dobrý doplněk je i panoramatická střecha.

Co je trochu nepraktické, jsou pádla napevno spojená s ovladači, tedy neotáčí se s volantem. Při sportovní jízdě a manuálním řazením toto není moc dobré řešení.

Vybavení

SUV je vybaveno špičkovou technologií: Asistent jízdy v pruzích, adaptivní tempomat, přední i zadní kamera, panoramatický parkovací asistent, adaptivní podvozek či scaner silnice. 

Jízda

SUV nabízí pohodlnou a hladkou jízdu, která je podpořena moderními odpruženími a přesným řízením. Dynamické nastavení umožňuje plynulé manévrování a stabilitu na silnici. DS 7 Crossback je známý svým komfortem jak pro řidiče, tak i pro cestující. Pohodlná sedadla, kvalitní materiály a dobrá izolace od hluku přispívají k příjemnému prostředí během jízdy.

Spotřeba nafty na dlouhých trasách se dá držet kolem šesti litrů, když přidáte město a dálnici je průměrná spotřeba 6,9 litrů. 

Celkově DS 7 nabízí luxusní a technologicky pokročilou alternativu v segmentu SUV, která si získala uznání za svůj design, výkon a vysokou úroveň výbavy.

Vozidlo k testování zapůjčila společnost AURES Holdings, provozovatel mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna.

PF
Foto: archív redakce

You may also like...