Galerie Hollar pořádá výstavu Pojď ven, která je věnována krajině a přenese diváky do přírody

Galerie Hollar zve na výstavu Pojď ven. Výstava je pořádána v době, kdy měla galerie hostit lucemburský grafický spolek Empreinte – současná situace tomu ovšem nepřeje a výstavu jsme museli posunout do podzimních dní, kdy, věříme, už bude možné mezinárodní projekt uskutečnit.

Díky tomu vznikla výstava, která je věnována krajině. Výstava si neklade za cíl nic víc, než přenést diváka na chvíli mimo město, do přírody, připomenout mu její krásu a především připomenout mezi známými jmény grafiků i autory, o kterých neprávem slýcháme jen zřídka.

Na výstavě tak uvidíte vedle sebe grafické listy jak mladé generace autorů, jako je Zuzana Růžičková, Lenka Falušiová či Eva Vápenková, tak práce Jaroslava Kaisera, Antonína Odehnala, Oresta Dubaye, Matildy Čechové nebo Milady Kazdové.

Část výstavy je věnována dílu a vzpomínce na váženého kolegu, vynikajícího grafika Ivo Křena, který v krajině nacházel mnoho inspirace a vkládal ji do svých velkoformátových mnoha barevných, technicky i umělecky výjimečných linorytů.

Kateřina Slezáková

Foto: Livio Zanotto

Galerie Hollar, Smetanovo nábřeží 6, 110 00 Praha 1.
Otevřeno v době konání výstav: ÚT–NE 10–12 h, 13–18 h / státní svátky zavřeno.  Web: hollar.cz.

You may also like...