Garden Food Festival v pražském Karlíně

Na festivalu v pražském Karlíně, který se konal tento víkend, návštěvníci zažili chutě a vůně nejen z celého Česka, ale i Evropy a světa. Na stáncích v areálu barokní budovy Invalidovny a přilehlém parku se představily špičkové restaurace, zajímavá bistra a nevšední koncepty ve stáncích i na kolečkách. V programu se objevili soutěžící a porotci televizní soutěže MasterChef Česko a nápadití kuchaři z Čech i Moravy. Nechyběla zábava pro děti či komentované prohlídky dosud uzavřené Invalidovny.

Co mohli návštěvníci ochutnat? Speciality z peruánského grilu, rožněného pštrosa, pečené holoubě, lanýže z rumunského Banátu, rizoto s potemníky, bretaňské ústřice s bio šampaňským, restovaná žabí stehýnka, novozélandský haka páj, carpaccio z marinovaného mořského vlka, pravý hummus, pečeného sumce na zázvoru a chilli po vietnamsku. Někdo dával přednost klasice – knedlíku plněnému mákem a jehněčí krkem, haluškám s jelením ragú, trhanému bůčku a kachně, bramboračce s hříbky či hovězímu steaku. Je libo dobrý burger? Vegan, kopřivový, s foie gras, s hovězím, dančím nebo jehněčím? To vše a mnoho dalšího bylo možné najít na pražském Garden Food Festivalu.

K tomu sladká tečka v podobě makronek, domácích dortů a medovníků, raw zákusků, rolované zmrzliny, tradičních či cizokrajných dezertů, v doprovodu káv z renomovaných i malých pražíren, piv z velkých i malých pivovarů, tuzemských i zahraničních vín, kvalitní vody, čistých ovocných šťáv, alko a nealko koktejlů i vybraných destilátů. Domů si návštěvníci mohli odnést produkty od českých i moravských farmářů a malovýrobců – rybí karbanátky, med, domáci uzeniny, pesta, ghí, oleje, čokoládové dobroty, pivní speciály nebo ovocná vína.

„Kdo byl přesycen jídlem, mohl využít bohaté programové nabídky. Na pódiu se střídali soutěžící a kuchaři TV soutěže MasterChef Česko – včetně trojnásobného michelinského kuchaře Radka Kašpárka – a další výborní kuchaři z Čech, Moravy i zahraničí,“ řekl ředitel festivalu Dušan Neumann. Nabitým třídenním programem festivalové hosty provedla herečka, spisovatelka a zapálená kuchařka Markéta Hrubešová a moderátor Radiožurnálu Petr Král.

V areálu je také několik pointů s živou muzikou, pro děti dětská zóna s mnoha atrakcemi – workshopy, tvůrčí dílny, pokusy, hlavolamy, které přivezla olomoucká Pevnost poznání Univerzity Palackého, Dům dětí a mládeže z Prahy a Národní památkový ústav. 

Garden Food Festival je největší gastronomický festivalový projekt v České republice. Od založení v roce 2015 se rozrostl do čtyř měst – Ostravy, Olomouce, Zlína a Rožnova pod Radhoštěm.  Letos se poprvé představuje i v Praze.

Foto: Petr Sankot

You may also like...