Golfové resorty v Čechách: Loreta Golf Club Pyšely

Najít zajímavé golfové resorty není snadný úkol. Každý z nás má rozdílné požadavky. Pro někoho je nejdůležitější umístění v krásné krajině. Někdo dává přednost luxusu a prvotřídním službám. A pro některé z nás je ideálem méně známá, klidnější destinace s dobrou dostupností golfového areálu. Pojďme si dnes představit Loreta Golf Club Pyšely.

Debi Dopitová je mladá golfistka, milovnice greenu, která postupně poznává jednotlivé resorty a přináší své podněty a postřehy. Jde o jistou formu inspirace pro vaše golfové výlety.

Pár slov o Loretě

Zárukou kvality golfového hřiště Loreta Pyšely je jméno architekta Keitha Prestona. Stojí za designem mistrovské osmnáctky s parem 72 a celou stavbu osobně dozoroval. Tento britský golfový architekt má za sebou v České republice vysoce ceněné projekty Albatrossu a Ypsilonky.

Loreta Golf Pyšely je díky citlivému zasazení do krásné krajiny hřištěm, které stojí za vaši pozornost. Důvodů je více… 

Poznejte golfové hřiště s Deborou Dopitovou: Loreta Golf Club Pyšely 

Debi, čím tě hřiště zaujalo?

Svou pohodovou atmosférou, různorodostí jamek a hlavně skvělou kvalitou! 

Komu bys golfový resort doporučila?

Resort v Pyšelích bych doporučila hráčům všech výkonnostních kategorií i věku. A hlavně těm, kteří hledají spojení kvalitního hřiště, zázemí a v neposlední řadě ocení výbornou gastronomii a servis. 

Jak hodnotíš driving range a design a hřiště jako takové?

Driving range hodnotím známkou jedna jako ve škole. Míče jsou ve skvělém stavu, driving dostatečně dlouhý s množstvím možných zasažitelných cílů a je možné hrát z trávy, což vždy oceňuji. Hřiště je krásné svou rozmanitostí a délkou, kdy člověk využije opravdu všechny hole z bagu a rozhodně se u hry nenudí. V neposlední řadě krásné okolí a výhledy, které vás pohltí.

Co samotné zázemí např. club, restaurace atd.?

Celá klubovna je velice pěkně řešená. Najdete zde klubové prostory, pro shop, šatny, caddy room i ubytování. Součástí je i restaurace, kde doporučuji vyzkoušet čepovanou Plzeň, kterou si pochvaluje i člen klubu a místní hráč pan Honza, s nímž jsem šla ve flightu. Říká, že je to nejlépe čepovaná Plzeň v okolí. Jídlo to samé – skvělé.

Čím je hřiště zajímavé?

Každá jamka vás donutí přemýšlet, kterou hůl vzít do ruky. Hřiště je sice poměrně hodně široké a „odpouští“, ale greeny jsou členité a jejich čtení složité.

Kdo si zde zahraje?

Hřiště je za mě vhodné pro všechny bez rozdílu. A z mého pohledu je velice vhodné i pro menší hráče či děti. Navíc je hřiště vzdálené jen 25–30 minut jízdy od Prahy.

Má cvičné plochy – driving range?

Ano, má a velice kvalitní s kvalitními míči a možností hry z trávy.

Co nenajdete na www

Od parkoviště vás čeká náročný „výstup“ ke klubovně a budete zadýcháni víc, než si myslíte! 😀

Kdo zná libereckou Ypsilonku, ví, o čem je řeč… Asi na to architekt Keith Preston má jistou úchylku. Ihned se mi totiž hřiště v Liberci vybavilo. 😀

Základní údaje o hřišti

Par: 72, délka: bílá 5 991 m; žlutá 5 585 m; modrá 5 280 m; červená 4 899 m.

You may also like...