Hecht uvádí na trh nový dvoumístný elektrický skútr

Elektrický skútr je většinou prezentován jako ideální dopravní prostředek do města, což je bezesporu pravda. To však neznamená, že by neměl uplatnění i na venkově. S dojezdem i více než 60 kilometrů na jedno nabití se totiž snadno stane dopravním prostředkem do zaměstnání, na nákupy ale i na kratší výlety. E-skútr je tichý stroj, který neprodukuje žádné zplodiny šetří přírodu, zároveň ale šetří i vaši peněženku. V závislosti na stylu jízdy a zatížení se totiž náklady na ujetých 100 kilometrů pohybují okolo sedmi až deseti korun. Levněji se dá už snad jen jezdit na kole, nebo chodit pěšky…

S novinkou na trhu elektrických skútrů nyní přichází firma Hecht, jíž je dvoumístný elektrický skútr Hecht Cocis Zero se širokými pneumatikami. Skútr je poháněný bezuhlíkovým motorem s homologací pro provoz na pozemních komunikacích. Jeho maximální rychlost je omezena na 45 km/hod., proto jej mohou řídit i osoby od 15 let s řidičským oprávněním skupiny AM.

Zásadní výhodou elektrického skútru je velice levný provoz s minimální údržbou. Elektromotor je tichý, neprodukuje žádné zplodiny, má vysoký točivý moment již v nízkých otáčkách. Skútr je proto v rozjezdu svižný, což se hodí zejména v městském provozu.

Pohodlně se na něm svezou dvě osoby, maximální zatížení je 175 kilogramů. Vybaven je kotoučovými brzdami, kola jsou obuta do robustních bezdušových pneumatik 18*9,50. Motor je napájen z kvalitního lithiového akumulátoru 60 V / 20 Ah, při jehož plném nabití je dojezd až 60 kilometrů. Akumulátor je uložen ve skříňce pod sedlem, v podlaze pod nohami řidiče je další skříňka, kam je možné volitelně umístit náhradní akumulátor.

Skútr Cosis Zero je k dostání v několika barevných variantách (modrá, červená, černá) od 24 990 Kč na www.hecht.cz a v kamenných prodejnách Hecht.

Bohumil Brejžek
Foto: Hecht

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...