Škoda Auto DigiLab rozmístila v centru Prahy sdílené skútry

Padesát bezemisních skútrů s dojezdem až 70 kilometrů na jedno nabití mají od úterý 3. září k dispozici Pražané. Skútry jsou zaparkované v širším centru města na území Prahy 1 až 9.

Mladoboleslavská Škoda Auto v Praze spustila pilotní službu sdílených elektroskútrů, které nakoupila ve Španělsku a provozovat je bude pod značkou BeRider. Mají dvě lithium-iontové baterky, které fungují společně a lze je vyměňovat a dobíjet, o to se budou starat vyškolení operátoři systému. Baterie se vymění za plné a ty prázdné se v zázemí nechají zase nabít. Uživatelé tedy nebudou muset vůbec řešit. V momentě, kdy v nějakém skútru bude příliš málo energie, tak už se v aplikaci k půjčení neukáže.  

Díky nízké hmotnosti je elektrický skútr lehce ovladatelný. Velká kola a kvalitní odpružení poskytují komfortní jízdní vlastnosti. Jak je pro vozidla s elektrickým pohonem typické, má výrazné zrychlení a je schopen jet rychlostí až 66 km/h.

Skútr má USB konektor pro dobíjení mobilu i držák na jeho uchycení kvůli navigaci. V uzamykatelném boxu jsou uschovány dvě přilby pro jízdu ve dvou, dále hygienické roušky i bezpečnostní vesta. Půjčovné se platí kartou přes mobilní aplikaci a účtuje po minutách. Pro začátek bude nabízeno prvních patnáct minut zdarma, další minuta bude stát 5 Kč.

Text: Bohumil Brejžek, foto: Škoda Auto

You may also like...