Herec Igor Chmela chystá svůj režisérský debut Barcarole

Divadelní a filmový herec, muzikant a fotograf Igor Chmela se poprvé připravuje na režírování filmu Barcarole podle vlastního scénáře. Text vznikl v době lockdownové, kdy Igor nemohl stejně jako jeho kolegové hrát v divadle a natáčet. Svůj volný čas tak trávil psaním na chalupě a jako dobrovolník Českého červeného kříže v domově seniorů.

Vlastní příběh filmu Barcarole byl inspirován jeho pobytem v domově s pečovatelskou službou a historkou kamaráda, který kdysi v takovém zařízení vykonával vojenskou civilní službu. Vše se odehrává v domově důchodců a hlavní hrdinkou je mladá pečovatelka, která se na startu svého života musí postarat o ty, jejichž životy pomalu končí.

Hrdina dneška je mladý člověk, řešící řadu potíží. Hrdinou zítřka je starý člověk, který nebude schopen vyřešit v podstatě jedinou potíž, postarat se o sebe. A my chceme vyprávět příběh hrdinů dneška i zítřka,” dodává Igor Chmela a otevírá tak důležité celospolečenské téma.

Film Barcarole bude zároveň unikátním projektem Divadla Verze, ve kterém dojde k propojení filmu a divadelního představení.

Natáčení začne na začátku roku 2022 a bude mít hvězdné obsazení. Mladou pečovatelku si zahraje čerstvá majitelka letošní Thálie v kategorii umělkyně do 33 let v oboru činohra, Denisa Barešová, dále diváci uvidí respektovaného Igorova učitele a přítele, herce a režiséra Jana Kačera, Lenku Vlasákovou, Davida Matáska, Jana Dolanského, Davida Prachaře, Ladislava Hampla, Matouše Rumla a Miluši Hradskou.

Státní fond kinematografie na tvorbu filmu Barcarole částečně finančně přispěl, stále ale chybí prostředky na jeho úplné natočení a dokončení. Proto se producenti v čele s Igorem rozhodli získat zbylý milion korun díky crowfundingové kampani na Doniu.

Kampaň byla odstartována 13. října 2021 a podporovatelé Barcarole a Igora Chmely mohou jejím prostřednictvím získat zajímavé odměny, například video pozdrav od herců s přáním k narozeninám nebo výročí, poukaz na vyšetření paměti nebo se můžou stát partnerem filmu s poděkováním v titulcích a mnoho dalších odměn.

Producentem filmu je Divadlo Verze a Kuli Film Radima Procházky. Podpoříte tak film, který uvidíte nejen v kině, ale i v divadle?

Foto: Divadlo Verze

You may also like...