Premiéru filmu „D2: Vlakem až na konec světa“ můžete vidět online

Celovečerní film D2: Vlakem až na konec světa je o partě čtyř lidí, kteří vlakem projedou z Ostravy až do Vladivostoku. Tato train movie režiséra Petra Babince vede po nejdelší železniční trati na světě a hlavní dopravní tepně Ruska. Transsibiřská magistrála se ve filmu stává výletní destinací party čtyř lidí, která zde společně stráví jedenáct dní. Trasa Ostrava – Varšava – Moskva – Vladivostok nabízí nekonečné koleje, nekonečnou cestu, ale také nejedno překvapivě ukončené přátelství. D2: Vlakem až na konec světa je dech-beroucí train movie, kde na konečné končí úplně všechno. 11 dní ve vlaku, 11 tisíc km cizí krajiny, 4 lidské osudy, 2 zastávky a 1 cílová stanice s neočekávaným tragickým zvratem.

Film D2: Vlakem až na konec světa má premiéru na těchto online portálech:

Aerovod.cz     iTunes.com     O2 Videotéka     Voyo.SK

Do vlaku usedli Petra Hřebíčková, Barbara Chybová a známý slovenský moderátor Ludwig Bagin. Po celou cestu je doprovází postava kameramana Martina Dedka (Ostravak Ostravski, Route 66), který střídáním profesionální a amatérské ruční kamery dodal příběhu autentický pohled.

Petr Babinec (Hříbek, Batalives: Baťovské životy) ponechal film D2: Vlakem až na konec světa po poslední klapce osm let ležet v šuplíku a nyní, za využití modernější technologie, film dokončil. Na otázku, proč uběhlo dlouhých osm let od natáčení filmu k jeho dokončení, odpovídá Petr Babinec takto: „Kameraman Martin Dedek natočil polovinu materiálu na dnes již zastaralé miniDVD kazety ruční kamery. Záloha spočívala v uložení do bezpečné kapsy batohu. Každý člen dostal do svého batohu 1 kazetu, aby se v případě krádeže eliminovaly ztráty. Materiál se ve finále rozrostl na celkem 6 kazet miniaturních rozměrů (velikost jedné kazetky je 7 x 5 cm). Po 3 týdnech na cestách jsme naprosto vyčerpaní dorazili domů a několik dní prospali. V mezičase jsme postupně vraceli kamery, krosny a další vypůjčené věci, které ve vlaku mohly sloužit právě jako skrýš na kazetky. Ty jsme v aklimatizačním období pustili z hlavy – jsou přece dobře ukryty. Ovšem pak přišel moment dokončování filmu, kde i hledání jehly v kupce sena by byla proti tomu sranda. Snad nejhorší pohled byl do skříně v mé pracovně, kde se za těch skoro 8 let nahromadily desítky podobných kazet – všechny nepopsané. Vlastně se divím, že jsme film v tomto roce dokončili.“

ČR, 77 min, 2020

Žánr: celovečerní hraný film (drama, komedie, road movie, train movie)
Jazyk: Čeština, Slovenština, Ruština
Námět, scénář a režie: Petr Babinec
Kamera: Martin Dedek
Střih: Libor Nemeškal
Zvuk: Michal Gazdag, Lukáš Pešek
Soundtrack: Zrní (Jan Fišer, Jan Unger, Jan Caithamel, Jan Juklík, Ondřej Slavík)
Hrají: Petra Hřebíčková, Barbora Chybová, Ludwig Bagin, Martin Dedek
Vypravěč: Pavel Vacek
Producent: Kouzelná animace
Koproducent: FILMTALENT Zlín

Webové stránky filmu, na nichž najdete odkazy na online portály, které jej uvádějí: www.filmd2.com

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...