Horké drinky pro zimní čas

Venku začíná pomalu přituhovat. Vytahujeme zimní bundy, čepice i rukavice, ale někdy je potřeba se pořádně zahřát i zevnitř. Dopřejte si některý z horkých drinků, díky nimž spolehlivě roztaje jak zmrzlý jazyk, tak zmrzlá nálada.

Sychravý podzim se nám pomalu láme v chladnou zimu. Ačkoli astronomicky má zima ještě chvíli času, teploměry již pomalu klesají ke stále nižším hodnotám a nohy i ruce nás zebou stále víc. Zahřejte se kvalitním drinkem z nabídky Premier Wines & Spirits a bojujte s chladným počasím po svém.   

Milovníky ovocných chutí a kvalitních pálenek zaručeně rozehřeje Baron Horká hruška. Tento drink si připravíte z prémiového destilátu Baron Hildprandt Zralá hruška, který se stal vítězem zlaté medaile na prestižní nápojové soutěži v San Francisku. Postup je zcela jednoduchý: 4 cl Barona zalijete 16 cl horké vody. Výsledkem je skvělá jemná chuť a teplé ruce.

Pokud máte rádi klasiku, vsaďte na Liqvére Horkou griotku. Budete potřebovat 4 cl Griotky Liqvére, 16 cl horké vody a na dozdobení plátek pomeranče a svitek skořice. I v tomto případě platí, že v jednoduchosti je krása, a proto si můžete tento drink dopřát v klidu domova bez speciálních ingrediencí.

Pro náročnější gurmány je skvělou volbou drink Triple Chocolate. Delší seznam ingrediencí je daní za zcela výjimečný zimní nápoj, díky kterému pookřeje každé srdce. Budete potřebovat 3 cl rumu Hell or High Water Spiced, 2 cl čokoládového likéru Joseph Cartron, 2 kapky Fee Brothers Aztec Chocolate Bitter a na ozdobu kakao a mléčnou pěnu. Podává se v šálku a rozhodně vás nezklame.

Asi největší klasikou horkých zimních drinků, která je známá hlavně všem lyžařům a milovníkům zimních sportů, je Bombardino. Pro tento kouzelný zlatavý mok ve skleničce ale nemusíte vůbec vystrčit nohy z tepla. Stačí, když si naservírujete ohřáté Bombardino a na vrch skleničky dáte pořádnou porci šlehačky a skořice. Chuť vás rázem přenese do horské pohody a vám stačí už jen užívat si svoji chvilku.

Kávoví nadšenci by rozhodně měli zkusit Hot Bomb. Tento drink obsahuje 2 cl nikaragujského kávového rumu Flor de Caña Spresso, 2 cl vaječného likéru a pomyslnou třešinku na dortu v podobě šlehačky. Pokud chcete ohromit nejen chuťové pohárky, ale efektním vrstveným nápojem i zrak, nalijte nejprve do skleničky vaječný likér, poté opatrně přidejte kávový rum a navrch nezapomeňte na šlehačku. Úspěch zaručen!

Ingredience na všechny uvedené drinky seženete u prodejce Premier Wines & Spirits na www.1er.cz.

You may also like...