Hotel Andaz Prague a parfémový dům Pigmentárium oznamují spolupráci

Andaz Prague vstoupil na pražský hotelový trh jako lifestylový hotel, místo, které čerpá nejen z bohaté kulturní, umělecké a architektonické minulosti Prahy, ale rozvíjí a tvoří její přítomnost a budoucnost. Proto je nám ctí představit partnerství s jedinečným českým parfémovým domem Pigmentarium. Díky této spolupráci můžeme uvést „snoubení“ pětihvězdičkových hotelových služeb a unikátního prostředí hotelu Andaz Prague s jedinečnou, originální vůní vytvořené parfémovým domem Pigmentarium. 

Tak jako u jiných úžasných počinů, i toto partnerství se zrodilo díky jiné spolupráci. Pigmentarium formou POP-UP vernisáže Terezy Štětinové představilo v Paříži v květnu letošního roku (05/2022) svoji poslední kreaci – parfém Genesis. Tématem výstavy byl cyklus třinácti převážně mramorových soch. Po pařížské prezentaci následovala ta pražská – jen pro odbornou veřejnost. Jejím úžasným dějištěm se stalo apartmá Adiny Mandlové v hotelu Andaz.

Pražská prezentace parfému v hotelu Andaz Prague, v jeho možná nejzajímavějším apartmá provoněla a ovládla hotel. Díky dojmu, který vůně vyvolala, a jak působila v interiéru, vznikla dohoda mezi hotelem a českým parfémovým domem Pigmentarium, k provonění vybraných společných prostor hotelu vůní Genesis, a to prostřednictvím elektrických difuzérů. Atmosféra hotelového pobytu je tak vůní ideálně doplněna, mnoho hostů se na ni se zájmem ptá, a její příběh, který je jim odprezentován na ně silně působí.

A poté stačil již jen krůček k partnerství, které je nám ctí Vám představit. Produkt místní značky, který je propojen s uměním, Prahou i hotelem samotným se zdá být dokonalým dárkem či  upomínkovým  předmětem,  který  si  hosté  mohou  odvézt  s sebou  do  svým  domovů, a připomenout si tak svůj unikátní pobyt v Praze. Proto jsme zadali pokyn k vytvoření limitované umělecké kolekce parfému Genesis, který je určen výhradně pro klientelu hotelu Andaz, a jenž reprezentuje jeho výjimečné služby jedinečným způsobem.

Díky tomu vznikla pro hotelu Andaz Prague exkluzivní kolekce uměleckých flakonů a krabiček parfému Genesis.

Od začátku projektu nám bylo zřejmé, že nechceme našim klientům nabídnout tento unikátní „hotelový“ parfém v běžné podobě, ale rádi bychom tuto vůni vyzdvihli vytvořením unikátního obalu. Proto jsme se pustili do opětovné spolupráce s Terezou Štětinovou a vyplatilo se to, jelikož její osobní vztah k vůni, i pozitivní podpora celého projektu ji inspirovala k dalšímu jedinečnému uměleckému ztvárnění tématu Genesis, a to v podobě zcela originálního flakonu a jeho krabičky.

Tereza Štětinová o spolupráci řekla: „Flakony navrhované exkluzivně pro Andaz nebyla zakázková tvorba  v pravém  slova  smyslu,  protože  jsem  měla  absolutní  svobodu  flakony a krabičku pojmout  po svém.  Jedinou podmínkou bylo  pracovat s již existujícím tvarem a rozměrem stávajících lahviček.“

Flakon je expresivně pomalovaný sklářskými barvami. Na technologii se podílel renomovaný sklář Jan Janecký, který je nejen fenomenálním dekoratérem skla spolupracujícím se značkou Moser, ale také skvělým technologem. Díky spolupráci Terezy a Jana bylo docíleno efektu matných bílých flakonů, kdy se Tereza postupně od jednoduchých ručně natíraných vrstev na povrch flakonu, dostala k expresivní malbě a možnosti využití „neduhů“ sklářské barvy. Tedy čím více jí nanesla na sklo, tím více „probublávala“, a vznikl efekt mořské pěny, rozbouřených vln. Zlatý název parfému Genesis se v rozbouřených vodách objevuje a ztrácí stejně, jako když hodíte do moře šperk nebo jako se vám ztrácí a zase objevují fragmenty vzpomínek na dětství, mládí či první lásku.

Víčka mají zase evokovat kousky dřeva vyplavená mořem na břeh. Právě ty předměty, které mimoděk seberete na procházce a strčíte do kapsy. Když je znovu naleznete, připomenou Vám atmosféru místa, kde jste je zvedli ze země.

Tereza Štětinová dále říká: „Flakon má být jako vzpomínka. Příjemný do rukou, jako byste drželi něco křehkého, ale plného citu. Vzácný dárek, suvenýr, magický předmět…“ 

Každý flakon a každé víčko jsou rukodělným originálem

Přebal krabičky je dekorován slepotiskem ražené vlny. Je to vlastně reliéf v papírové podobě. Dřevěný reliéf, ze kterého ražba vznikla, byl opět vytvořen přímo jen pro tuto sérii parfémů. Zajímavostí je, že štoček, ze kterého je motiv vlny ražen, je z plaveného dubu a pochází asi z 30. let 20. století.

Reliéf lze vyříznout a zarámovat do kazety. Každý přebal je uměleckým dílem z jedné série. Parfém Genesis pro Andaz je k zakoupení v lobby hotelu od 1. prosince 2022 do vyprodání zásob.

 

You may also like...