První Peugeot e-Traveller bude vozit lyžaře

První český klient, hotel Adam ve Špindlerově Mlýně, si těsně před Vánocemi převzal nový e-Traveller se stoprocenntním elektrickým pohonem. Právě včas, vzhledem k blížící se lyžařské sezóně, neboť tento e-Traveller bude sloužit k ekologické přepravě lyžařů na sjezdovky.

Peugeot e-Traveller tak může přispět k rozvoji ekologické dopravy v horských oblastech, jak naznačuje jednatelka hotelu Adam Marcela Janouch Gajdáčková, když říká: „Na ochranu přírody se přijímají usnesení. Vládní, nadnárodní, evropská, celosvětová. Ale! Je potřeba je také naplňovat. Každý sebemenší krůček k ochraně přírody chrání také nás – lidi. Náš hotel se rozhodl takový jeden krůček udělat. Pořídili jsme sem plně elektrickou dodávku pro sedm lidí Peugeot e-Traveller určenou především pro odvoz lyžařů na sjezdovky. Třeba nás budou následovat další a Špindlerův Mlýn postupně zbavíme exhalací ze spalovacích motorů. A sníh bude zase bílý.“ 

Model Peugeot Traveller byl na český trh uveden v září roku 2016. Svou praktičností, velkorysou prostorností a schopností zajistit komfortní přepravu až devíti osobám si brzy získal přízeň soukromých i firemních zákazníků a doposud bylo v Česku registrováno takřka 2 200 prodaných vozů. V polovině letošního roku pak byla oznámena elektrifikace modelové řady Traveller a tento model, stejně jako jeho užitkový bratr Expert, dostal možnost jezdit zcela bezemisně díky novému 100% elektrickému motoru o výkonu 100 kW (136 k). Od října si pak mohli zákazníci u nás elektrickou verzi nazvanou e-Traveller objednávat. 

Peugeot e-Traveller je v prodeji v České republice za akční zaváděcí cenu 869 900 Kč bez DPH (platí pro verzi e-Traveller Active Standard Electric 100 kW, 50 kWh). Kompletní servis na dva roky nebo 70 000 kilometrů je zdarma. V současné době lze objednávat e-Traveller výhradně s menší baterií o kapacitě 50 kWh, od ledna 2021 však bude nabídka rozšířena o možnost objednání baterie o kapacitě 75 kWh poskytující dojezd až 330 km dle WLTP. Cenový rozdíl oproti vozu vybavenému menší baterií bude představovat 160 000 Kč.

Bohumil Brejžek
Foto: archiv Peugeot

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...