I černé kočky potřebují milujícího majitele

U příležitosti světového dne zvířat bez domova chce společnost Mars upozornit na statisíce opuštěných psů a koček žijících v České republice, ale také na důležitost adopce těchto čtyřnohých přátel. Většina útulků v naší zemi je na hraně svých kapacit, ale počet adopcí z těchto zařízení stále klesá. Společnost Mars, jako jeden z předních výrobců cukrovinek, potravin a krmiv pro domácí zvířata se již řadu let zasazuje o zodpovědné vlastnictví domácích mazlíčků a podporu útulků i adopcí. Na mezinárodní den zvířat bez domova, který připadá na 19. srpna, se společnost Mars bude zabývat především osudy opuštěných psů a koček.

V České republice je něco okolo 2 milionů psů a asi 1,4 milionu koček, které lidé chovají jako domácí mazlíčky. Významné dny, které s domácími mazlíčky souvisí, připadají na začátek i konec srpna. Tento měsíc ale připomíná také statisíce opuštěných domácích zvířat, kterým pohodlí a klid domova chybí. Společnost Mars, která distribuuje oblíbené značky krmiv pro domácí zvířata, jako jsou Pedigree a Whiskas, se proto dlouhodobě věnuje podpoře toulavých psů a koček bez domova, přičemž se zaměřuje především na pomoc zvířecím útulkům a podporu adopcí. To vše v souladu se svým cílem vytvořit lepší svět pro domácí zvířata.

Přemýšlíte o pořízení čtyřnohého parťáka? – Zvažte v první řadě možnost adopce

V naší zemi je v současné době mnoho útulků za hranou svých kapacit a počet adopcí se stále snižuje. Přitom záchrana a adopce domácích mazlíčků z útulku zlepšuje nejen kvalitu zvířecího života, ale také pomáhá útulku tím, že uvolní tolik potřebné místo a může zachránit jiné zvíře v nouzi. Další výhodou adopce mazlíčka z útulku je, že zaměstnanci zařízení znají povahu zvířátka, a díky tomu pomohou najít toho nejlepšího společníka, který skvěle zapadne do nového domova a životního stylu majitele. Aktuálně mají nejmenší šanci najít nový domov mazlíčci s černou barvou, nejhůře jsou na tom pak černé kočky. Mnoho lidí má totiž černé kočky spojené s neštěstím a smůlou. Přitom bez ohledu na jejich srst se samozřejmě také jedná o skvělé domácí mazlíčky.

Pozitivní vliv koček a psů: domácí mazlíčci vám vnesou do života radost

Průzkum provedený na jaře letošního roku v rámci projektu společnosti Whiska´s #Iamacatperson zjistil, že největší výhodou pro majitele koček je úleva od stresu, a hlavně každodenní společnost.  Až pro 66 % dotázaných lidí je kočka také zdrojem zábavy a většina majitelů se shoduje na tom, že vlastnictví domácího mazlíčka zlepšilo nejen kvalitu jejich života, ale také jejich psychickou pohodu.

Nesmíme ale zapomínat ani na psy. Ne nadarmo se říká pes, nejlepší přítel člověka. Jejich společnost může mít pozitivní vliv na pohodu majitele a pokud je zahrneme dostatečnou péčí a láskou, stanou se těmi nejvěrnějšími parťáky. Proto je důležité, abychom si na ně při příležitosti blížícího se Mezinárodního dne psů, který připadá na 26. srpna, vzpomněli, a především jim pomohli nalézt nový domov.

Věříme, že všechna zvířata si zaslouží láskyplný domov, a proto klademe velký důraz na podporu a vzdělávání těch, kteří se o ně starají. Pomoct útulkům nyní mohou všichni, ať už prostřednictvím finanční podpory nebo dobrovolnictvím,“ říká Mihaela Negrescu, senior portfolio manažerka společnosti Mars.

Podpora zodpovědného vlastnictví domácích mazlíčků a propagace konceptu pet-friendly kanceláří

Jedním z cílů společnosti Mars je vytvořit lepší svět pro domácí zvířata, což kromě podpory adopcí a útulků znamená také propagaci konceptu pet-friendly kanceláří a vzdělávání majitelů. Domácí mazlíčci jsou již 10 let nedílnou součástí kancelářského života společnosti Mars. Bylo prokázáno, že jejich přítomnost zpříjemňuje atmosféru na pracovišti, zvyšuje produktivitu a snižuje stres. Také mazlíčci jsou šťastnější a vyrovnanější, protože mohou trávit dny v blízkosti svých majitelů. 

Společnost Mars vybízí i ostatní organizace, aby následovaly její příklad a zavedly pet-friendly kanceláře. Za tímto účelem vytvořila veřejně dostupný a bezplatný zdroj podkladů s osvědčenými postupy, které usnadňují vytvoření těchto pracovišť.

You may also like...