IBM chystá nákup hybridní cloudové konzultační společnosti BoxBoat

Společnost IBM oznámila plány na nákup společnosti BoxBoat Technologies, přední poradenské společnosti v oblasti DevOps a podnikového poskytovatele služeb s certifikací Kubernetes. BoxBoat rozšíří portfolio kontejnerových strategií a implementačních služeb IBM a urychlí globální přijetí Red Hat OpenShift.

Naši klienti vyžadují cloudovou architekturu, která jim umožňuje provoz napříč tradičním IT prostředím, v privátním cloudu a veřejných cloudech. To je jádrem našeho přístupu k hybridnímu cloudu,“ řekl John Granger, viceprezident společnosti IBM pro hybridní cloudové služby. „Žádný projekt modernizace cloudu nemůže uspět bez strategie kontejnerizace a BoxBoat je v čele inovací kontejnerových služeb.

Společnost BoxBoat, založená v roce 2016 v Marylandu, pomáhá klientům zavádět kontejnery a Kubernetes jako základní nástroje pro cloudová řešení. Mezi její úspěchy v poskytování komplexních cloudových konzultačních projektů patří poradenství mnoha klientům ze žebříčku Fortune 100, modernizace stávajících řešení DevOps a kontejnerování kritických pracovních zátěží. Tato zpráva navazuje na akvizici předních společností poskytujících cloudové služby – Nordcloud a Taos, které byly uzavřeny v prvním čtvrtletí roku 2021 a významně rozšířila multicloudovou transformaci, odborné znalosti a schopnosti IBM.

Kubernetes a kontejnery jsou předními hnacími silami digitální transformace a jsou dva z předních motorů podnikové digitální transformace. Kontejnerizace softwarových aplikací usnadňuje vývojářům život dalším abstrahováním výpočetní infrastruktury a přijetí podnikových kontejnerových platforem je na vzestupu. Do roku 2025 bude více než 85 procent globálních organizací provozovat kontejnerové aplikace ve výrobě, což je významný nárůst z méně než 35 procent v roce 2019.

Kubernetes – open source software pro nasazení a správu těchto kontejnerů se stává upřednostňovaným způsobem budování digitálních služeb napříč cloudovými prostředími. Zpráva StackRox „State of Container and Kubernetes Security“ z podzimu 2020 zjistila, že 91 procent organizací využívá Kubernetes k organizaci kontejnerů a 75 procent organizací aktivně využívá Kubernetes ve výrobě. BoxBoat zvyšuje kapacitu IBM, aby společnost uspokojila rostoucí poptávku klientů po kontejnerové strategii a transformaci cloudu.

BoxBoat jsme založili na myšlence, že kontejnery a DevOps se stanou průmyslovým standardem s potenciálem transformovat podnikové IT s bleskově rychlými pracovními postupy nasazení aplikací,“ řekl Tim Hohman, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti BoxBoat. „Spojení s IBM nám umožní realizovat sdílenou vizi pomoci klientům inovovat úspěšným nasazením kontejnerových aplikací on-premise a do cloudu.“ Tým společnosti BoxBoat se skládá z vysoce kvalifikovaných techniků s průměrem devítiletých zkušeností v oboru, aktivních přispěvatelů open source, správců Kubernetes, vývojářů aplikací Kubernetes a odborníků na automatizaci. Jejich vysoce kvalifikovaní pracovníci mají rozsáhlé certifikace cloudových ekosystémů v technologiích Amazon Web Services, Docker, GitLab, Google Cloud Platform, Hashicorp, Kubernetes a Microsoft Azure.

You may also like...