The Flow Building překonává cíle v oblasti udržitelnosti díky úsporám energie a snížení produkce uhlíkových emisí

Víceúčelový projekt společnosti Flow East, vznikající na pražském Václavském náměstí, se stane prvním zástupcem architektury 21. století na nejznámějším náměstí v metropoli. Zároveň nová stavba předčí původně stanovené klíčové cíle pro oblast udržitelnosti, a to díky odhadovaným úsporám energie v hodnotě přes 200 000 eur ročně, jež přinese svým nájemcům.

Software pro energetické modelování použitý k porovnání situace The Flow Building s hypotetickou budovou stejné velikosti, tvaru, umístění, orientace a funkce předpovídá až 76% energetické úspory, snížení spotřeby primární energie až o 20 % a snížení uhlíkových emisí až o 64 %.

VRV systém vzduchových tepelných čerpadel pro vytápění a chlazení nabízí vysokou úroveň energetické efektivity a flexibility, pomáhá dosahovat odhadovaného snížení emisí skleníkových plynů o 33 % a s tím související každoroční úspory, což se projeví v nižších výdajích nájemců.

„Cílem The Flow Building bylo vytvořit ikonickou, nejmodernější budovu na jednom z nejstarších náměstí světa, která by stanovila nová měřítka udržitelnosti pro budoucí development v Praze. Čísla, jež máme k dispozici, ukazují, že tohoto cíle dosahujeme,“ říká James Woolf, generální ředitel
a zakladatel společnosti Flow East.

Díky využití inteligentních ekologických technologií a udržitelných řešení je předpokládáno, že The Flow Building obdrží hodnocení BREEAM na úrovni „Excellent“. Více než 75 % prostor v budově už má své nájemce, a to z řad prémiových značek, jako jsou Primark či Scott & Weber.

Budova byla navržena s ohledem na zdraví a pohodlí všech jejích uživatelů. Poskytuje nájemcům dostatek denního světla, vnitřní žaluzie pro ochranu před UV zářením a odlesky i řešení k maximalizaci kvality vzduchu v interiéru. Podzemní parkoviště s 50 nabíjecími místy, včetně 3 rychlonabíjecích, poskytuje největší počet dobíjecích stanic pro elektromobily v celé Praze. K dispozici jsou také dobíjecí místa pro elektrokola a prostorné šatny se skříňkami a sprchami pro běžce a cyklisty.

Během uplynulých 25 let, kdy úspěšně investovala v České republice, se společnost Flow East zaměřovala na specializované renovace prémiových historických nemovitostí. The Flow Building je prvním projektem společnosti postaveným od základu v centru města. Flow East vlastní portfolio prvotřídních komerčních a rezidenčních nemovitostí a luxusní hotel. Jako dlouhodobý investor je vlastníkem i správcem všech svých budov.

You may also like...