Interaktivní mapa od Škodovky pomáhá dělat cesty bezpečnější

Přes 600 nahlášených nebezpečných míst na silnicích podpořených více než 13 000 lajky, takový je dosavadní výsledek kampaně Nadačního fondu ŠKODA AUTO, který na konkrétní opatření také finančně přispěje. Na pokrytí nákladů projektů vedoucích ke zlepšení dopravní situace na Mladoboleslavsku byly dosud uvolněny 2 miliony korun, přičemž na podzim bude částka ještě narůstat. 

Bezpečnost na silnicích je dána nejen ohleduplným chováním všech účastníků silničního provozu, ale také správným dopravním značením. Znáte nějakou nepřehlednou křižovatku, nebezpečný horizont nebo úsek, který si říká o radar? Označte takové místo na interaktivní mapě na webu Bezpečné cesty, díky níž můžete s dostatečnou podporou spoluobčanů dosáhnout změny.  

„Prostřednictvím naší kampaně jsme dosud získali přes 660 tipů na zlepšení bezpečnosti silničního provozu. Dva konkrétní podněty na umístění světelné signalizace a přechodu pro chodce již byly městem Mladá Boleslav schváleny a budou realizovány s naší finanční podporou. Konkrétně se jedná o opatření v ulici Na Celně a ulici Jana Palacha. Dalších deset tipů je v jednání. Změny samozřejmě nejsou možné ze dne na den, ale už teď vidíme, že projekt má smysl,“ říká Ladislav KučeraNadačního fondu ŠKODA AUTO.

Předpokládané náklady na vybudování celkem čtyř nových přechodů ve dvou jmenovaných ulicích se vyšplhají na částku vyšší než 3 miliony, Nadační fond ŠKODA AUTO počítá s pokrytím až 50 % nákladů.

V jednání je také dalších deset tipů na vylepšení cyklostezek a křižovatek, instalaci rychlostních radarů nebo nových přechodů pro chodce v širším mladoboleslavském regionu. V Bělé pod Bezdězem již došlo v jednom případě k dohodě s městem a její obyvatelé se tak mohou těšit na nový přechod v Mladoboleslavské ulici, na který Nadační fond ŠKODA AUTO přispěje částkou 500 000 Kč.

„Lidé označují zejména špatně osvětlené přechody pro chodce nebo místa, kde chybí značka pro omezení rychlosti nebo radar,“ dodává Ladislav Kučera. „Kromě Mladé Boleslavi se k naší inciativě připojilo nejvíce občanů z Mnichova Hradiště, Bělé pod Bezdězem nebo Kosmonos. Nyní máme dostatek informací o tom, co lidé považují za důležité, a můžeme o tom diskutovat s vedením jednotlivých měst.

Interaktivní webové stránky Bezpečné cesty rozvíjí ŠKODA AUTO už od roku 2012, nyní se staly také jednou z platforem pro aktivity jejího Nadačního fondu. Cílem je aktivně zapojit širokou veřejnost a podpořit v lidech vědomí, že mohou věci kolem sebe pozitivně ovlivnit.

Portál nabízí praktické informace o silniční bezpečnosti a věnuje se dopravní výchově dětí i dospělých. Řada nejdůležitějších pravidel je zpracována na konkrétních příkladech z praxe formou jednoduchých animací a videí.

„Téma dopravní bezpečnosti je jednou z trvalých priorit Nadačního fondu ŠKODA AUTO. Od září bude pokračovat speciální školení dopravní výchovy na školách a školkách v regionu. Tímto interaktivním programem, plně hrazeném z Nadačního fondu, opět projde více než 1 000 dětí,“ uzavírá Ladislav Kučera.

You may also like...