Jak prodat ojeté auto? Zkusit to sám nebo využít autobazar

Přemýšlíte nad tím, že své dobře sloužící auto vyměníte za novější model? Pak je načase si promyslet, jaký způsob prodeje bude právě pro vás ten nejvhodnější. Svěříte prodej vozu autobazaru nebo se do akci vrhnete na vlastní pěst?

V autobazaru snadno a rychle

Pokud se prodejem nechcete příliš zabývat, bude pro vás nejvhodnější svěřit celý proces do rukou profíků. Autobazar se postará o samotný prodej, propagaci i následnou dokumentaci. Hlavní nevýhodou je v tomto případě cena. Nejenže si o prodejní ceně nemůžete rozhodnout sám, ale zároveň vás nemine ani provize za služby bazaru. Přesto vás může být komisní nebo výkupný model tím ideálním řešením. Jaký je v tom rozdíl?

Poskytnout autobazaru vůz ke komisnímu prodeji

Jde o typ prodeje, kdy do autobazaru přivezete své vozidlo, které bude bazar po vzájemné domluvě a za předem dohodnutou nabízet k prodeji. Komisní prodej může nějakou dobu trvat, ale auto je možné prodat za vyšší cenu, než by tomu bylo v případě, že ho autobazaru rovnou prodáte.

Nechat autobazarem auto vykoupit

Autobazar se v tomto případě stává majitelem vašeho vozu a to se vším všudy. Peníze dostanete hned na ruku a o nic víc se už nestaráte. Počítejte ale s tím, že autobazar se na prodeji vašeho vozu pokusí co nejvíce vydělat. Je tak jeho cílem, dát vám za odkoupené vozidlo co možná nejméně peněz.

Prodej ve vlastních rukách

Máte-li na celý proces s prodejem spojeným dostatek času, neváhejte převzít otěže a vystavit si vlastní soukromý inzerát. Například na online bazaru Offero najdete spousty inzerátů, u kterých se můžete inspirovat a snadno tak vystavit i váš vůz. Hlavní výhodou je, že nesvěřujete vůz do rukou třetích stran a nad vším máte kontrolu. To znamená jediné: cenu si určíte podle sebe (a samozřejmě i podle konkurence). Takový prodej sebou tak nese spoustu plusů, ale i několik mínusů.

  • Na soukromém prodeji vyděláte vyděláte pravděpodobně nejvíce. Z finální částky vám nikdo nestrhne provizi.
  • Sami si určíte, jak dlouho budete vůz prodávat, kdy se setkáte s potenciálními kupujícími atd.
  • Myslete na to, že dle zákona jste ručitelem za skryté vady. Nic proto neskrývejte!
  • Auto musíte převést na nového majitele a vyřídit veškerou dokumentaci s tím spojenou.
  • Prodej může trvat déle. Je tak potřeba, mít vůz kde parkovat.

Náš tip: Právě teď je ideální čas prodat auto rychle a výhodně. Poptávka po “ojetinách” je letos opravdu vysoká. Pokud se zároveň poohlížíte po novém členovi rodiny, mohly vás nemile zaskočit dlouhé čekací lhůty. Neváhejte se proto poohlédnout po inzerátech na Offero, kde si můžete auto z druhé ruky pořídit hned a ještě za dobrou cenu.

You may also like...