Jak si zpříjemnit jaro a karanténu s Reknihami

Jak si zpříjemnit karanténu a čekání na příchod toho opravdového jara? Reknihy přináší pět knižních tipů, se kterými lze cestovat, otevřít nové světy, stát se detektivem nebo se prodrat problémy všedního života. A to alespoň na papíře. Mohlo by se to zdát nemožné, avšak tahle a mnohá další dobrodružství lze nalézt v knihách, které už jednou někdo přečetl a rozhodl se jim dát nový život skrze udržitelné knihkupectví Reknihy. Díky tomu tak mohou všichni čtenáři, ale i ti, co se jimi teprve stávají, přijít v současné nepříznivé době na lepší myšlenky.

Prázdniny v Evropě – Ladislav Zibura

Ladislav Zibura je mladým nadšeným cestovatelem a spisovatelem. Jeho již čtvrté prázdninové putování zavede čtenáře do všech koutů Evropy, o kterých dosud nevěděl, že je potřebuje vidět. Nejedná se však o běžný cestopis, ale každá věta je perlou sama o sobě. Člověka jednoduše pobaví. Knihu zároveň doplňují ilustrace Tomski & Polanski a faktografické údaje. Proč tedy nevyrazit na cesty alespoň z křesla obýváků, prozatím.

Labyrint: Útěk – James Dashner

Pro čtenáře, kteří preferují od pandemie uniknout do světa fantazie, je tu možnost v podobě trilogie Labyrint. Útěk je první částí a čtenáře jednoduše pohltí – přesně jako již v názvu zmíněný labyrint. Nabízí se tedy otázka, zda v současné situaci nebude příjemnější alespoň na pár dní v Labyrintu zmizet, a to nejen v prvním dílu, ale v celé trilogii.

Sněhulák – Jo Nesbø

Sněhulák je sedmý počin současného populárního autora z Norska. Je určený pro ty, kteří se chtějí trochu bát, ale taky patrát, hledat a ztratit se ve spletitých událostech okolo tajemných zločinů. Ačkoliv Sněhulák spadá do volné série s hlavní postavou detektiva Harryho Hola, je určen i těm čtenářům, kteří s tímto severským autorem začínají nebo začít chtějí. Případné čtenáře je ale třeba upozornit na dvě věci. Jo Nesbø umí být velmi návykový a dalo by se říci, že není pro slabé povahy.

Nejlepší víkend – Patrik Hartl

Ne každý čtenář se rád noří do hlubin temných zločinů nebo sci-fi světů a ani cestování na papíře pro něj nemusí být to pravé. I pro takové však mají Reknihy svůj tip. A je to velmi oddechová četba pro sychravá odpoledne nebo jarní večery, kdy se ještě nedá pobývat venku bez promrznutých rukou a nohou. Nejlepší víkend je jednoduchým příběhem ze života plného strastí všedních dnů podaný zábavnou a vtipnou formou. Je tak ideálním společníkem na krátké období, než slunce ukáže svou plnou sílu.

Smrtící bílá – Robert Galbraith

Posledním tipem je kniha Smrtící bílá od Roberta Galbraitha. Že jste o autorovi nikdy neslyšeli? Určitě ano, ale pravděpodobně pod jiným jménem. Jedná se totiž o pseudonym autorky proslulé ságy Harry Potter. Pod tímto jménem však vydává své detektivky. Smrtící bílá je tak jejím již čtvrtým počinem v žánru krimi. 720 stran naplněných detailními popisy postav a detektivní práce uteče jako voda. A spolu s tím, jak se budete stávat detektivem a prokousávat se případem, bez mrknutí oka se prokoušete i lockdownem.

Pokud by ale tento výběr neobsahoval tituly podle představ, čtenáři nemusí mít strach. Reknihy mají ve své nabídce tisíce knih, které již byly přečteny a teď čekají na své další majitele. I při nahodilém brouzdání po e-shopu je tak možnost narazit na literaturu všeho druhu a vybere si zde opravdu každý. A to i ti nejmenší. Navíc spolu s koupí podpoříte dobrou věc. Reknihy totiž spolupracují s organizací Rainforest Trust, který bojuje za zachování deštných pralesů a z každého nákupu putuje 5 korun na její podporu. V součtu s 300 ušetřenými litry vody za nákup knihy z druhé ruky jde tak už o velký krok vstříc našemu životnímu prostředí.

You may also like...