Jak snadno a rychle připravit (nejen) snídani

Školní lavice se zaplnily žáky a studenty. Jejich rodičům začal zase známý koloběh příprav, pomoci a obstarání školních pomůcek, povinností a úkolů. To, aby ani rodiče, ani děti nebyly unavené, je otázkou i správné stravy a životosprávy. Pohyb, dobrá nálada, pravidelné a střídmé jídlo…to slyšíme ze všech médií. Ale jak stihnout vydatnou snídani? 

Dovolíme si poslat pár tipů, jak si snídani ulehčit, ale jistě je využijete i v jinou denní dobu.

Griluje i zapéká toasty – NOVINKA

Toasty milují snad všichni – ať už jen se sýrem a třeba rajčátkem, nebo se šunkou a sýrem. Příprava je na vás, na vaší chuti i na „stavu ledničky“. A když si toast večer připravíte, ráno stačí vyndat z lednice a zapéci. Nový kontaktní gril SENCOR SBG 2070SS s vyměnitelnými plotnami o velikosti 2-čtvercových toastů vám připraví toasty ke snídani nebo svačině, steak k večeři či zeleninu na večerní posezení. 

Kalorická bomba? Ráno nevadí!

Smoothie je prý kalorická bomba. Záleží na ingrediencích – banán, hrst malin, borůvek, možná kus hrušky, meruňky a jogurt doplněný oříšky nebo chia semínky jistě za kalorickou bombu bude. Zkuste některé ovoce vyměnit za zeleninu, tučný jogurt za kefír nebo vodu a uvidíte, jak se drink zlehčí. Ať tak nebo tak, hotovo je za (doslova) pár minut. A snídani či svačinu nebo odpolední snack si můžete vzít i s sebou díky přenosným lahvím, které už dnes každý smoothie mixér má v základním vybavení. Zkuste třeba automatický mixér SENCOR SBU 7676GD s vakuovou nádobou, který uchová při zpracování ovoce a zeleniny maximální výživové hodnoty a čerstvou chuť a zabraňuje vzniku mikroorganismů a toxinů. Multicyklónové mixování s 8 nerezovými noži promění i ořechy a semínka na kapku tekuté energie. Nabízí se aktuálně ve 3 barvách.

Zdravě, ale mňamózně

Chia puding snad už dnes zná každý. Ať už ho připravujete z kravského nebo alternativního mléka, vždy bude jiný, ale vždy výborný. Čím ho ochutíte je zase jen na vás. Co třeba recept podle francouzského kuchaře Piera Lamarta?

Připravte si jej večer a ráno si pochutnáte.

Mandlové mléko

500 ml 

Chia semínka 

100 g 

Kvalitní jahodový džem 

270 g  

Čerstvé ovoce: jahody, maliny, borůvky 

200 g 

Mandlové nebo kokosové plátky

40 g 

Čerstvá máta

1 hrst 

I čaj počká

A zdržovat se s čajem také nemusíte. Večer si jej připravte a ráno bude ještě teplý a ihned k „načepování“. Díky PIST Termosce 1900, Lamart, LT4037, s dávkovací pumpičkou.

You may also like...