Jaký byl první den Comic-Con Prague

Včerejší první den akce se nesl primárně v duchu cosplayerů a slavnostního zahájení eventu. Fantastické zahajovačky a symbolického přestřižení pásky se zúčastnili všechny TOP hollywoodské i české hvězdy nebo slavní komiksoví tvůrci, které budou moci potkat fanoušci počas celého festivalu, mezi nimi například Danny Glover, Raphael Luce, Dan Fogler, Corin Nemec, Richard D. Anderson, Matt Ryan či Ian McDiarmid, Rob Williams, Brian Bolland nebo Josef Dvořák a Jaroslav Němeček.

Mezi hosty, kteří mohli Comic-Con zahájit, byli také čerstvý velvyslanec Spojených států amerických Bijan Sabet, primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda či starosta Prahy 9 Tomáš Portlík, samozřejmě po boku marketingového ředitele Active Radio (spolupořadatele akce) Pavla Renčína a programového ředitele festivalu Václava Pravdy.

V pátečním programu nejvíce táhla fanoušky beseda Iana McDiarmida, který se proslavil svou rolí císaře Palpatina v franšíze sérií STAR WARS, ale i amarounová talk show Josefa Dvořáka, který vzpomínal na 40. výročí kultovního seriálu Návštěvníci.


Sobotní vstupenky jsou již beznadějně vyprodané, milovníky herních, filmových a seriálových i komiksových světů zaujaly v programu hlavně soutěž Pragocosplay, kde nejde jen o schopnost vyladit kostým do posledního detailu, ale hodnotí se také herecký talent, který daný fanoušek předvede na pódiu, či ranní SG-1 týmová talk show s Corinem Nemcem a Richard. D. Andersonem. Tahouny programu jsou také beseda s Alešem Svobodou, českým bojovým pilotem a kapitán Armády ČR, který v listopadu 2022 uspěl ve výběrovém řízení Evropské kosmické agentury a stal se členem záložního týmu astronautů, společně s oblíbencem z České televize Danielem Stachem. Představí se také hvězdy Čtyřlístku, konkrétně proběhne společný panel Jaroslava Němečka, zakladatele a tvůrce legendárního Čtyřlístku, spolu s komikem Lukášem Pavláskem, který do časopisu přispěl hned několika scénáři.

Nedělními best-of budou zejména talk show o filmové hudbě se světoznámým skladatelem a orchestrátorem Conradem Pope či talk show Danny Glovera. Očekávaná celková návštěvnost eventu je přes 20 000 fanoušků.

You may also like...