Jan Melvil Publishing přináší knižní novinku: Hardcore historie – Jak apokalyptické momenty dějin formovaly lidstvo

Zapomeňte na ospalé hodiny dějepisu a vstupte do poznání historie, jež vás bude bavit. Dan Carlin vám ukáže, že zkoumat dějiny je jako navštívit odlehlou cizí planetu, kterou však také obývají lidé. Biologicky stejní, jen kulturně odlišní. Co vše se můžeme z jejich osudů a z trosek vyspělých civilizací dozvědět sami o sobě? To vám prozradí titul Hardcore historie, který právě vyšel u Jan Melvil Publishing. 

O knize 

Naše planeta už zažila více epoch zářivých impérií, městského způsobu života, věku bohatství, moci, písma a literatury, obchodu, vojenské vyspělosti a komunikace na dálku. Stačí pohlédnout na vizualizace měst starověkých zemí a jsme ohromeni. Bohužel pak také přišel čas jejich strmých pádů, po kterých následovala období úpadku a zapomnění. Obraz tehdejšího života skládáme jen z archeologických nálezů a literárních zdrojů.

Čeká něco podobného i nás? Nebo je éra nukleárních zbraní natolik jasnou předzvěstí úplného konce světa, že nás chrání před vypuknutím třetího globálního konfliktu? A ustojíme velké přírodní katastrofy či útoky nemocí? Nevíme. Jisté je, že člověk je stále poměrně agresivní živočišný druh a kapitoly z minulosti mohou být předzvěstí budoucího dění.

Hardcore historie není obyčejná historická kniha. Dan Carlin, tvůrce stejnojmenného úspěšného podcastu, talentovaný vypravěč příběhů, spojuje minulost a budoucnost nečekanými způsoby. Milovníci dějin díky němu nahlédnou na historii z jiné perspektivy a ti, kdo hodiny dějepisu ve škole protrpěli, v sobě objeví netušené sympatie k tomuto oboru. Hardcore historie je také lékem proti domýšlivosti a příkrým soudům vůči našim předkům.

Díky knize se zamyslíte nad otázkami:

  • Rodí tvrdá doba drsné lidi? A doby blahobytu změkčilé?
  • Proč byla výchova dětí pomocí násilí dlouho považována za projev správné péče?
  • Byli starověcí Asyřané „nacisty“ své doby a svůj brutální konec si zasloužili?
  • Proč zkolabovala celá středomořská civilizace doby bronzové?
  • Znamenal pád Římské říše pro její obyvatele pohromu, nebo vítanou změnu?
  • Ochrání nás před další světovou válkou hrůza z nukleárních zbraní? Kolikrát jsme už stanuli na jejím prahu?

O autorovi

Dan Carlin je americký podcaster, politický komentátor a herec. Dříve působil jako televizní reportér a rozhlasový moderátor, nyní vysílá tři populární podcasty: Hardcore History, Hardcore History: Addendum a Common Sense. Za své pořady obdržel řadu ocenění.

https://www.melvil.cz/kniha-hardcore-historie/

You may also like...