Jaroslav Svěcený ve svém koncertu připomene 100. výročí narození skladatele Ástora Piazzolly

11. března se v krásném sále Novoměstské radnice v Praze rozezní tóny skladeb tvůrce stylu ,,tango nuevo“ Ástora Piazzolly. Houslista Jaroslav Svěcený představí spolu se svými vynikajícími kolegy (akordeonisté Ladislav Horák a čerstvý vítěz mezinárodní soutěže Virtuoso 4+ Martin Šulc) slavné i méně známé skladby tohoto světově proslulého hudebního mága, rodáka z Buenos Aires ( narozen 11.3.1921).

Zazní i proslulé Libertango, které zviditelnil legendární film 48 hodin v Paříži s Harrisonem Fordem v hlavní roli. S Piazzollou koncertovali a spolupracovali špičkoví interpreti včetně skvělého ruského violoncellisty Mstislava Rostropoviče. Koncert se koná pod záštitou Ministerstva kultury ČR a bude prostřednictvím sociálních sítí přenášen do několika zemí. Je to opravdový mezinárodní hudební svátek, Piazzollovo výročí si připomíná celý kulturní svět.

Jaroslav Svěcený se spolu s Ladislavem Horákem zabývá už řadu let tvorbou tohoto autora, vydal album In the Sign of Tango ( Ve znamení tanga) a v současné době připravuje další nahrávky. Piazzollovu tvorbu představil v osmi zemích světa. Produkcí koncertu pověřil agenturu Moniky Trávníčkové.

You may also like...