Astrologova středa 3.3.2021 – Marsovo resumé

Dneska mě zaujal Mars na posledním, 30. stupni Býka. Je za ním dlouhá cesta, v posledních měsících bojoval za naše hodnoty. My s ním. Nerezignovali jsme, nezapomněli na to, co chceme. Jen jsme se neustále snažili procpat jednou cestou a nevynalézavě opakovali již vyzkoušené. Aktuálně bychom si měli poznání uzavírat a uvědomovat si, že dál se půjde jinými způsoby. Venuše, kt. Marsu aktuálně vládne, je v Rybách a tak pocity nevyslovené nostalgie, smutku po něčem, co neumíme pojmenovat a pohledy zpět přes rameno jsou znát. Opět se vrací to, co jsme žili na podzim s retrográdním Marsem. Vidíme, kam to vede, když nebojujeme, když nevymezíme vlastní zájmy. Ztrácíme víru ve vlastní sílu. Nahromaděné zkušenosti nám ukazují, že toto tedy už ne.

Nicméně hlavní téma je Luna ve Štíru. Jako vždy je ochotná okamžitě a bez zkreslení zprostředkovat všechny pocity, ne které se dovedeme zaměřit. Vede do hloubky a do intenzity. Radí hledět si svého a pracovat na vlastních nedostatcích a prohlubovat vlastní specializaci. Samozřejmě pocítíme její kvadraturu k planetám ve Vodnáři, kdy nám ukáže některé rysy současných procesů z nelichotivé stránky. Nedá nám vydechnout a nedovolí couvnout. Můžeme tak očekávat konfliktní situace dané neúnavností a neústupností. Trochu poboří naděje a může znepokojit. Možná právě proto, abychom mohli vidět to, co se děje v pravém světle.

Kvadrát Merkur – Lilit a sextil Slunce – Lilit vytvářejí stínu, pracují s iluzemi. Naše schopnosti rozpoznat to, co se děje dostávají na frak a my jsme ochotni věřit i tomu, co nám svět našeptává. Hledejme střízlivost, uprostřed nejistot jsme pravou jistotou jen my sami.

Nezůstáváme však beznadějně slabí. Luna je v trigonu se Sluncem v Rybách. Tahle konstelace není právě moc akční. Působí spíš do nitra. Možná, že teprve tady se rodí naše nová rozhodnutí a vznikají nová přesvědčení.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...