Jediný letní koncert Bert & Friends v Praze bude již 18. srpna v Riegrových sadech

Letní jediný pražský koncert Bert & Friends bude pro vás v Riegrových sadech. Sluneční brýle, krátké šortky a žízeň s sebou. Nádhernéé léééétooo. Okamžiky. A trochu té naší melodie. Připlujte, doleťte, jakkoliv,“ zve cenou Anděl ověnčená kapela. Bert & Friends zahrají v rámci série koncertů Muzika v parku ve čtvrtek 18. srpna. Areál v Riegrových sadech otevírá v 17 hodin, koncert začne v 19.30. Předprodej vstupenek na  ticketlive.cz/…/muzika-v-parku-2022

Bert & Friends

Upozornili na sebe songem Plody moří, na který navázali s Lupanáriem. Kapela má za sebou vydání tří úspěšných EP (Supr, Klasirdo, Panna a netvor) a tři songy (Plody moří, Haluzinace, Lupanárium), kterými si získala fanoušky napříč celou republikou. Vloni v říjnu kapela vydala album 2050: Live at Strahov. I když název napovídá, že jde o živý koncert na Strahově v roce 2050, deska byla dokončena v roce 2021 a vznikala pouze ve studiu. Jde tak o první uměle vytvořený živý koncert a kapela si tím plní jeden zdánlivě nesplnitelný sen. Koncert v Riegrových sadech bude také jedním z posledních koncertů, který se bude opírat o toto album.

Psychedelická popová hudba Bert & Friends ve spojení s abstraktním textem zaplňuje kluby v České republice a na Slovensku a sloty na velkých festivalech jako jsou Colours of Ostrava, Grape nebo Mighty Sounds. V roce 2021 vyhráli ocenění v kategorii Videoklip na Cenách Anděl za rok 2020. Klip má na svědomí režisér Pavel Borovička. Frontman kapely Albert Romanutti (*1995) je nepřehlédnutelně výraznou postavou domácí hudební scény. Skladatel, pianista, zpěvák, textař a dirigent je absolventem pražské Konzervatoře Jaroslava Ježka v oborech skladba a dirigování. Několik let byl také součástí kapely slovenské zpěvačky Katarzie. Mezi filmové skladatele se zařadil hudbou pro celovečerní film Marťanské lodě Jana Foukala (2021).

You may also like...