Jihočeskou metropoli poctila svou návštěvou skupina honorárních konzulů z celého světa

Do české metropole dorazilo v těchto dnech téměř 170 honorárních konzulů z 90 zemí světa. V průběhu třídenního setkání, které letos proběhlo 19. až 21. června, se honorární konzulky a konzulové věnovali především konzulární, krajanské a kulturní agendě. Nedílnou a neméně důležitou součástí jejich porady byla i exkurze do krajů a návštěva významných českých firem. 

Nemalá skupina z nich navštívila v rámci této plánované exkurze dne 21. června také Jihočeský kraj, kde se seznámila s výrobními postupy ve světově známých podnicích jako je výrobce psacích a výtvarných potřeb českobudějovický KOH-I-NOOR HARDTMUTH a národní podnik pivovar Budějovický Budvar.

V průběhu své návštěvy Českých Budějovic se konzulové, kteří dorazili například z Mauriciu, Gibraltaru nebo Papuy Nové Guiney a mají zájem o dění v jihočeském kraji, dozvěděli o zajímavostech a atraktivitách jihočeského regionu přímo od ředitele Jihočeské centrály cestovního ruchu Petra Soukupa. Mimořádně zajímavé rozhovory proběhly například i s hosty z USA, Norska, Brazílie nebo třeba Guadeloupe.

You may also like...